İŞKUR 4 Bin 500 Büro Personeli Alımı Yapıyor

İŞKUR bünyesinde yayınlanan ilanlar ile iş arayan 4465 kişiye istihdam sağlanacak.

GENEL 30.09.2018, 21:28
İŞKUR 4 Bin 500 Büro Personeli Alımı Yapıyor

Alım Yapılacak Pozisyonlar
İŞKUR tarafından yayınlanan ilanlarda pek çok farklı pozisyonda eleman aranıyor. Bunlar arasında güvenlik görevlisi, büro personeli ve şoför gibi kadrolar bulunmaktadır. İş arayan kimseler bu kadrolara başvuru yaparak iş imkanı elde edebilirler. 

Başvuru Şartları 
İŞKUR bünyesinde yayınlanan ilanlara başvuruda bulunacak kişilerin Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmaları gereklidir. Bunun yanı sıra ilanda belirtilen özel eğitim şartlarının da adaylar tarafından sağlanması gereklidir. Bazı ilanlarda vardiyalı çalışma şartı bulunmaktadır. Bunun için adayların herhangi bir sağlık sorunlarının olmaması gereklidir. 

İlanlara hem erkek hem de kadın adaylar başvuru yapabilirler. Ancak erkek adayların askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması gereklidir. Bazı ilanlarda istenen ek belge ve sertifikaların da adaylar tarafından sahip olunması gereklidir. Örneğin şoför alımlarında ehliyet istenen belgeler arasında yer almaktadır. Bunun gibi diğer kadrolar için de birtakım belgeler istenebilir. 

Başvuru Şekli
Bu ilanlara başvuru yapmak isteyen adaylar ilk olarak İŞKUR sistemine kayıt olmalıdır. Bunun için en yakın İŞKUR il müdürlüğüne gidilebileceği gibi internet üzerinden de kayıt ve başvuru işlemleri gerçekleştirilebilir. Daha sonra ise adaylar işverenler tarafından mülakata çağrılacak ve iş görüşmeleri yapılacak. Görüşme sonuçları olumlu olan kimseler işe başlama imkanı elde edebilecekler. Son başvuru tarihleri ise her bir ilan için farklılık arz ediyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Seyhan Durmaz 2 yıl önce
Güvenlik işi arıyorum 1.74 boyum 70kilodayim bayanım gündüzlü iş arıyorum
Orkun kalkan 2 yıl önce
Memur bilgi işlem