İşe İade KHK’sı Neden Yayınlanmadı?

Kanun Hükmünde Kararnameler ile mesleklerinden ihraç edilen ancak daha sonra masum oldukları tespit edilen insanlar için çıkarılacak iade KHK’sı halen daha çıkmadı.

GENEL 11.05.2018, 15:35
İşe İade KHK’sı Neden Yayınlanmadı?

Takipsizlik ve Beraat Alanlar

Çıkarılacak KHK’nın edinilen bilgilere göre takipsizlik ve beraat alanları kapsadığı ifade edilmekteydi. Ancak bu haberlerden sonra herhangi bir gelişme olmadı ve masum insanlar beklemeye devam ediyor. Özellikle adli makamlar tarafından gerekli tahkikatlar yapıldıktan sonra aklanan kimseler görevlerine dönmek için bu KHK’yı dört gözle bekliyorlar.

Adli İşlem Görmeyenler

Adli olarak aklananların yanı sıra 22 aydır hiçbir işlem görmeyen kimselerin olduğu bilgisi de edinilmektedir. Bu kimseler soruşturmaya gerek görülmeyip soruşturma dahi açılmamıştır. Bu sebeple de takipsizlik ya da beraat alamamışlardır. İşte bu kimselerin de KHK ile iade edilmesi beklenmekte ve talep edilmektedir.

Hali hazırda her ne kadar OHAL Komisyonu çalışmalarına devam ediyor olsa da verilen kararların son derece sınırlı olduğunu ifade etmek gerekir. Nitekim 110 binin üzerinde başvurudan sadece 12 bininin karara bağlandığı açıklandı. Bu ise mağdurların daha fazla zaman kaybetmesi anlamına gelmektedi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)