İngiltere Başbakanı Taburcu Oldu

İngiltere Başbakanı Boris Johnson korona tedavisi gördüğü hastaneden taburcu oldu.

GENEL 12.04.2020, 20:02
İngiltere Başbakanı Taburcu Oldu

Hemen Göreve Başlamayacak

İngiltere Başbakanı Boris Johnson 27 Mart tarihinde koronaya yakalanmıştı. Bu tarihten sonra kendisini karantinaya alarak izole eden Johnson ateş belirtisinin geçmesini bekledi. Ancak bu belirtiler de geçmeyince hastaneye gitmek zorunda kaldı. Burada yoğun bakıma alınan Johnson sağlık çalışanlarının özverili çalışmaları sonucunda taburcu edildi. Johnson ve nişanlısı da sağlık çalışanlarına olan teşekkürlerini sosyal medya üzerinden iletti. 

Johnson’ın derhal göreve başlamayacağı bir müddet daha Londra’ya 65 kilometre mesafedeki Başbakanlık Konutu’nda kalacağı ifade edildi. Tam olarak iyileşme sağladığında doktorların da onayıyla göreve başlayacağı düşünülüyor.
Johson’ın durumunun bir ara çok kötüleştiği ve arkadaşlarının elinden dua etmekten başka bir şey gelmediği de kamuoyuyla paylaşıldı. Bu durumdan sonra tekrar iyileşme sürecine giren Boris Johnson sevenlerinin ümitlerini boşa çıkarmadı. 

Johnson yoğun bakım sürecinde oksijen tedavisi gördü. Ancak yetkililerin açıklamalarına göre solunum cihazına bağlanmasına gerek duyulmadı. Oldukça zor bir hafta geçiren Johnson ve yakınları süreci tamamen bitirebilmek için bir müddet daha beklemeyi tercih etti. 

Koronavirüs İngiltere’de ve diğer Avrupa ülkelerinde de hızla yayılmaya ve can almaya devam ediyor. Uzmanlar insanları daha dikkatli olmaya ve evlerinden ayrılmamaya davet ediyor. Kapsamlı tedbirler ile bu salgının etkisini azaltmak ve nihayete erdirmek Çin’de olduğu gibi mümkün görünüyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)