İdlib’de 8 şehidimiz var

Suriye ordusu tarafından gerçekleştirilen hain saldırı sonucu İdlib’de 8 askerimiz şehit düştü.

GENEL 04.02.2020, 11:02 04.02.2020, 11:40
İdlib’de 8 şehidimiz var

76 Rejim Askeri Etkisiz Hale Getirildi 

Suriye rejimi İdlib’de sivil halk ile birlikte askerimizi de hedef aldı. Dün yapılan saldırı sonucunda son açıklamalara göre 8 askerimiz şehit oldu. hain saldırıya tüm ilgili resmi makamlardan sert tepkiler geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da İdlib’de sabrın sonuna gelindiğini açıkladı. Bu haberlerin ardından ise Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da bu haberler sonrasında bir açıklama yaparak 76 rejim askerinin etkisiz hale getirildiğini ifade etti. Böylelikle Suriye ile Türkiye’nin askerleri de karşı karşıya gelmiş oldu.

Bakan Akar yaptığı açıklamada Soçi ve Astana mutabakatlarına da dikkat çekti. Bakan Akar bu mutabakatlara bağlı kaldıklarını ve gerekliliklerini yerine getirdiklerini ifade etti. Diğer ülkelerden de bunu beklediklerini ifade etti. Bakan Akar çeşitli kaynaklardan teyit ettirdikleri bilgilere göre 76 Suriye askerinin etkisiz hale getirildiğini belirtti.

Bakan Akar şehitlerimizin kanlarının yerde kalmadığını ve kalmayacağını ifade etti. Konu ile ilgili Rusya’ya bilgi verildiğini de belirten yetkili merciler konunun uluslar arası hukuka uygun olduğunu da dile getirmektedirler. Cumhurbaşkanı Erdoğan İdlib’ten çıkan ve ülkemizin sınırlarına doğru yürüyen 1 milyona yakın mülteci olduğunu ifade etti. Bu kişiler için de nasıl bir tedbir alınacağı konusunda gerekli planlamaları yaptıklarını aktardı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)