İçişleri Bakanlığı Sosyal Hayatı Yasaklayan Genelge Yayınladı

Korona virüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı genelgesi ile sosyal alanların kapatılmasına karar verildi.

GENEL 16.03.2020, 22:20 16.03.2020, 22:31
İçişleri Bakanlığı Sosyal Hayatı Yasaklayan Genelge Yayınladı

Bu Gece Yarısından İtibaren Başlıyor

İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüs tedbirlerine ilişkin genelge yayınlandı. 81 il valiliğine gönderilen genelgedeki tedbirlerin uygulanması istendi. Bugün 24.00 itibariyle tiyatro, sinema, kafe, oyun salonları, kahvehaneler, çay bahçesi, yüzme havuzları, kaplıcalar gibi daha pek çok yer kapatılacaktır. AVM ve içindeki lokanta, kafe gibi sosyal yerler de dahildir. 

Sivil toplum kuruluşlarının toplantıları, eğitimleri gibi tüm faaliyetleri de ertelenecektir. Kısaca özetlemek gerekirse insanların bir araya geldiği ya da toplantı yaptığı yerler geçici olarak kapatılacaktır. Böylece insanların daha az temas etmesi, bir araya gelmemesi amaçlanmaktadır. 

Tedbirler Ne Kadar Devam Edecek?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanana genelge ile alınması gereken tedbirler belirtilmiştir. Ancak bu tedbirlerin ne kadar süre ile devam edeceği açıklanmamıştır. Bu nedenle ikinci bir emre kadar söz konusu tedbirler devam edecektir.

Virüsten ötürü okullar tatil edildi ve mümkünse iş hayatına ara verildi. İnsanların mümkün olduğunca evden çıkmamaları tavsiye edildi. Ancak dışarıda sosyal hayat devam ettiği için insanlar bu tavsiyelere uymakta zorlandı. İşte bu sebeplerden ötürü sosyal mekanlar kapatılacaktır. 

İnsanlar hava almak için toplumdan uzak olan, doğanın içindeki yerleri tercih edebilecektir. Temiz hava virüs bulaşmaması için de önemlidir. Çocuklara balkonlarda hava aldırılmalıdır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)