Hukuk Fakültesi Mezunlarından Komiser Yardımcısı Mı Yapılacak

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Samsun'da gazetecilere verdiği bir röportajda hukuk fakültesi mezunlarının komiser yardımcısı olabileceğini belirtti.

GENEL 26.03.2019, 20:35
Hukuk Fakültesi Mezunlarından Komiser Yardımcısı Mı Yapılacak

İhtiyacın 2 Katı Avukat Var
TBB Başkanı Metin Feyzioğlu çeşitli programları için Samsun'a gitti. Burada gazetecilerin sorularına yanıt veren Feyzioğlu önemli konulara değindi. Bu konulardan birisi de hukuk fakültesi mezunlarının sayısının giderek artması ve eğitim kalitesinin de azalması oldu. Feyzioğlu 1 profesör dahi görmeden mezun olan öğrencilerin bulunduğunu belirtti. Bu sebeple de sefalet seviyesinde yaşayan avukatların bulunduğunu da açıklamalarına ekledi.

Feyzioğlu yıllar boyunca Polis Akademisi öğrencilerine hukuk eğitimi vermeye çalıştıklarını aktardı. Böylelikle soruşturma kurallarına saygı duyan bir polis teşkilatı oluşmasını hedeflediklerini ifade etti. Şimdi ise Adalet Bakanı'nın bir projesi olduğunu açıklayan Feyzioğlu hukuk fakültesi mezunlarının komiser yardımcısı yapılacağını belirtti. Bu sayede soruşturma süreçleri daha sağlıklı bir şekilde ilerleyecek. Zaman kaybının önüne geçilecek. Feyzioğlu bunu bir medeniyet projesi olarak nitelendirdi ve destek verdiğini belirtti. Ancak bu konuda Adalet Bakanlığı ya da İçişleri Bakanlığı'ndan herhangi bir açıklama gelmedi. Açıklama gelmesi halinde sitemizden detayları takip edebilirsiniz.

Bu projenin hukuk fakültesi mezunları tarafından nasıl değerlendirileceği de merak ediliyor. Zira eğitim seviyesi olarak emniyet teşkilatında yüksek bir konumda olacak hukuk fakültesi mezunlarının bu konuya nasıl yaklaşacağı bilinmiyor. Ancak sağlıklı bir soruşturma evresi için bu proje olumlu sinyaller veriyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Metin pala 2 yıl önce
Çalışacakmış istiyorum