Hesabına Yanlışlıkla Yatan Parayı İade Etti

Yaşamış olduğu haksızlık durumuna dikkat çekebilmek için Kastamonu şehrinden İstanbul’a kadar yürümekte olan nafaka mağduru 32 yaşında olan Mustafa Duman adlı şahıs, hesabına yanlışlıkla yatırılmış olan 150 bin TL’ye sahibine geri iade etti.

GENEL 11.06.2021, 11:57
Hesabına Yanlışlıkla Yatan Parayı İade Etti

Hesabına Yanlışlıkla Yatan Parayı İade Etti

Yaklaşık olarak 4 yıl önce evlenmiş olduğu eşi ile bir gün evli kalarak ve evi terk ederek eşine boşanamadığı halde her ay 700 Türk lirası nafaka ödemeye mahkum edilmiş olan Mustafa Duman, yaşamış olduğu olaylara dikkat çekebilmek için soğuk ve karlı havalara rağmen Kastamonu şehrinden İstanbul’a kadar yürüdü.

Yaklaşık olarak 580 kilometre yol yürüyerek İstanbul’a ulaşmış olan Mustafa Duman, hakkında açılmış olan 7 ayrı dava sonrasında icralık duruma düşmesine rağmen örnek bir davranışa imza attı.

Tüm olanaksızlıklara rağmen mücadelesine devam eden ve bankalar ile icralık olan Mustafa Duman’ın adına bir banka üzerinden hesabına yanlışlıkla 150 bin Türk Lirası yatırıldı.

Parasını iade eden Duman’ı ödüllendirdi

Bun olaydan sonra hesabına yanlışlıkla para yatırılan Mustafa Duman, banka şubesine gelerek hesabında olan parayı çekti ve sahibine tekrar teslim etti.

Bu durumdan sonra paranın sahibi, teşekkür amacı ile Duman’a 3000 Lira para verdi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)