Hakkari'de Saldırı 1 Asker Şehit

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde bulunan askeri üsse saldırıda bir askerimiz şehit olurken, 3 asker ise yaralandı.

GENEL 14.01.2018, 17:49 14.01.2018, 18:20
Hakkari'de Saldırı 1 Asker Şehit

PKK’lı teröristler tarafından Irak Kulika Dağı’ndan düzenlenen füzeli saldırı sonucu 1 şehit verdik.

PKK Füze ile Saldırdı

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde PKK’lı teröristler füze ile saldırdı. Çukurca’da bulunan üs bölgesine sınırın Irak tarafından saldırı gerçekleşti. Güvenlik birimlerinden gelen açıklamaya göre saldırı, Güven Dağı’nda bulunan askeri üste gerçekleştirildi. Saldırının yapıldığı yer ise sınırın diğer tarafıydı. Irak’taki Kulika Dağı’ndan füze ile üste saldıran PKK, bir askerimizi şehit ederken, 3 askerin ise yaralanmasına sebep oldu.

Güdümlü füze ile gerçekleştirilen saldırıda şarapnel parçaları askerlere zarar verdi. Şarapnel parçaları ile ağır yaralanan piyade sözleşmeli er ağır yaralandı. Helikopter ile Hakkari Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ağır yaralı askerimiz, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve şehit oldu. Bu saldırıdan sonra bölgede PKK’ya yönelik operasyonlar devam ediyor 

TSK'dan Suriye’ye Topçu Atışı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye’nin Afrin kentinde terör örgütlerine karşı yoğun ateş sürüyor. Afrin’de bulunan PYD/PKK mevzilerine TSK dün yoğun topçu atışı gerçekleşti. Hatay’ın Suriye sınırında konuşlanan TSK’ya ait topçu birlikleri, terör örgütlerinin Suriye’de bulunan pek çok mevzisini vurmuştu. TSK tarafından Hassa ve Kırıkhan ilçeleri ile Afrin'in Basufan, Cindere, Memelan, Meskenli ve Raco bölgelerine çok sayıda atış yapıldı. En az 40 atış yapıldığı tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@