Hakim Savcılık Sınav Sonuçları Açıklandı

29 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilen adli yargı hakim ve savcılık sınavı sonuçları açıklandı. Sonuç Öğrenme ve İtiraz

GENEL 23.01.2019, 17:27
Hakim Savcılık Sınav Sonuçları Açıklandı

Adli yargı hakim ve savcılık sınavı sonuçları açıklandı. Adaylar ÖSYM'nin sonuç sayfasından sonuçlarını sorgulayabilir. Adli yargı hakim adaylığı için 1.000 kişi alınacak olup mülakata 3 bin kişi çağrılacaktır. Avukatlıktan hakimliğe geçecek olanlar arasından ise 500 kişi alınacak olup 1.500 kişi mülakata çağrılacak. İdari yargı hakimi olarak 100 kişi alınacak olup mülakata 300 kişi çağrılacaktır. 

Yukarıda belirttiğimiz sıralama içerisine giren adaylar mülakata girmeye hak kazanacak. Mülakat sonunda başarılı olan ve güvenlik soruşturmasını da başarılı bir şekilde geçen adaylar eğitim sürecine dahil olacak. Sınav sonucuna itiraz etmek isteyenler 3 işgünü içerisinde ÖSYM'nin internet adresi üzerinden dilekçe verebilir. Ayrıca itiraz için belirlenen ücretin de yatırılması gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru incelenmeyecektir. İtiraz haklı bulunursa bu durumda kişinin yeni sıralaması ile değerlendirme yapılacaktır.

Bu aşamadan sonra adayların mülakat tarihlerini beklemesi gerekiyor. Belirlenen tarihte mülakata girecek adaylar başarılı olurlar ise adaylığa geçiş yapacaklar. Hakimlik ya da savcılık seçimi ise eğitimin sonunda yapılacaktır. Konu ile ilgili tüm duyurular internet sitesi üzerinden yapılacak dolayısıyla kişilere özel bir tebligat yapılmayacaktır. Bu sebeple adayların duyuruları takip etmeleri gerekiyor. Konu ile ilgili açıklamalar ve gelişmeler sitemizden de sizlere ulaştırılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Muhammed musdafa Yıldız 1 yıl önce
Memurluk sınavını kazandım yüzde 77 konuşma engelliyim 81 ili dercih eddim hiç bir yere yerlesemedim sanad okulu mezunuyum hani engellilere iş imkanı vardı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@