Hafta Sonu KHK Gelebilir

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli tarafından aylar önce bildirilen ihraç KHK’sının bu hafta sonu çıkabileceği ifade ediliyor.

GENEL 05.07.2018, 22:33
Hafta Sonu KHK Gelebilir

Ankesör Operasyonlar

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli aylar öncesinden TSK’dan ihraç edilecek 3 bin personelin bulunduğunu ifade etmişti. Bu kişilerin ankesörlü telefon görüşmeleri ile tespit edildiğini de aktaran Canikli yakın zamanda KHK ile ihraç edileceklerini belirtmişti.

Ancak bu söylemlerin üzerine 24 Haziran seçimlerinin gelmesi KHK’nın yayınlanmasını geciktirdi. Şimdi ise Başkanlık sistemine geçiş için uyum yasaları ile birlikte bir mükerrer sayı çıkması bekleniyor.

Bürokraside Büyük Değişim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ifade edildiği üzere uyum yasalarıyla birlikte bürokraside büyük bir değişim yaşanacak. Bu kapsamda bürokratik oligarşinin önüne geçilecek ve daha hızlı bir şekilde adımların atılması sağlanabilecek. Bazı bakanlıkların birleştirilmesi sebebiyle personellerin yerleri de değişikliğe uğrayacak. Bu sebeple köklü bir değişim ve dönüşümün sağlanması bekleniyor.

Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kapatılacak bakanlıklardaki personeller hakkında açıklama gelmişti. Bu açıklamalarda personellerin mevcut görevlerine devam edecekleri ifade edilmişti. Ancak konu ile ilgili daha fazla ayrıntı şimdilik bilinmiyor. Yayınlanacak KHK ile bu bilgiler de netlik kazanacaktır.

KHK içerisinde memurları ilgilendiren müjdelerin de olması muhtemel öyle ki Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan da 4B’li sözleşmeliler ile ilgili düzenlemelerin yeni çıkacak KHK’da yer alması temennisinde bulundu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)