GSB, 3243 Personel Alımı Mülakat Sonuçlarını Açıkladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı internet adresi üzerinden yayınlanan duyuru ile 3243 personel alımı için yapılan mülakat sonuçlarının belirlendiği ifade edildi.

GENEL 22.07.2019, 20:37
GSB, 3243 Personel Alımı Mülakat Sonuçlarını Açıkladı

Atama İşlemleri Nasıl Yapılacak?
6 ile 17 Mayıs 2019 tarihleri arasında 3243 personel alımı için mülakatlar yapıldı. Bu tarihten itibaren sonuçların açıklanmasını bekleyen adaylara beklenen haber Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlık adayların giris.gsb.gov.tr adresinden sonuçları öğrenebileceklerini duyurdu. Sınav sonuçlarında asıl adaylarla birlikte yedek adaylar da belirlendi. 

Mülakat sonucu başarılı olan adaylar daha önce başvuru yaptıkları il müdürlüklerine giderek istenilen belgeleri teslim etmeleri gerekmektedir. Bunun için belirlenen tarih aralığı 19 ile 23 Ağustos tarihleri arasındadır. Bu tarihler dışında gelen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Bunun yanı sıra belgelerin şahsen teslim edilmesi gerekmektedir. Yakınların belgeleri getirmeleri kabul edilmemektedir. Ancak doğum ya da askerlik gibi mücbir sebeplerin ortaya çıkması durumunda bu durumların belgelenmesi şartıyla adayların yakınları belgeleri teslim edebilecektir. 

GSB Sınav Sonucuna İtiraz 
Sınav sonucu beklediği gibi gelmeyen adaylar 7 işgünü içerisinde itirazlarını gerçekleştirebilirler. Yazılı bir dilekçe ile itirazın yapılması gerekmektedir. İtirazlar, kurul tarafından görüşülecek ve 10 işgünü içerisinde yanıt verilecektir. Eğer sonuçlar itiraz neticesinde de değişmez ise bu durumda mahkeme yolu açılacaktır. Mahkemenin verdiği karara ise tarafların uyması zorunludur. 

İstenen Belgeler
19 ile 23 Ağustos tarihleri arasında teslim edilmesi gereken belgeler arasında beyan formu yer almaktadır. Bu formu matbu bir şekilde kurumlardan elde etmek mümkündür. Bunun yanı sıra güvenlik soruşturması için doldurulması gereken form da bulunmaktadır. Bu form iki nüsha olarak düzenlenecektir. 2018 yılında girilen KPSS sınavına ait sonuç belgesi de istenilen belgeler arasında yer almaktadır. Belge üzerinde doğrulama kodunun bulunması şarttır. teslim edilmesi gereken belgelerden bir diğeri de diplomadır. Eğer kişi yurtdışından mezun ise aldığı diplomanın ülkemizde esas alınıp alınamayacağına ilişkin denklik belgesini de sunması gereklidir. 

Erkek adayların e devlet üzerinden alacakları askerlik durum belgesini de sunmaları gerekmektedir. Buna ek olarak 6 adet vesikalık fotoğraf, eğer yapılmışsa yüksek lisans ve doktora belgeleri ve diğer belgeler.

Adayların verecekleri bu belgelerde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik olmaması gerekmektedir. Aksi takdirde atama hakkının kaybedilmesi söz konusu olabilecektir. ayrıca verilen bilgilerde yanlışlık olması durumunda kişi hakkında soruşturma dahi açılması söz konusu olabilecektir.  

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra güvenlik soruşturması yapılacaktır. Soruşturma neticesinde herhangi bir sorunu olmayan adayların atamaları gerçekleştirilecek ve adaylar görevlerine başlayacaklardır. Eğer güvenlik soruşturmasında bir sorun yaşanırsa bu durumda yedek adaylar çağrılabilecektir. Güvenlik soruşturmasının ise ne kadar süreceği bilinmemektedir. Zira emniyet güçleri bu konuda araştırma yapmakta ve kuruma yanıt vermektedir. Bu yanıtın ardından güvenlik soruşturması süreci nihayete ermiş olmaktadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (8)
Kamu yönetimi mezunuyum 2 yıl önce
Kamu yönetimi mezunuyum kamu yönetimi mezunlarına kadro açılmasını istiyoruz Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz lütfen destek olun bizlere farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır lütfennnnnnnnn gerçekten bekliyoruz lütfennnnnnnnn
Murat Kasapoğlu 2 yıl önce
Böyle iş imani sağlamak yerin dibine batsin böyle vatandaş a imkân sağlamak olmaz olsun yazık çok yazik
Serkan isak 2 yıl önce
Sıhhi tesisatçı olarak kazandım ne kadar maaş ve hangi statüde çalıştırılacağız. Bilen varmı bu konuda açıklama varmı
Deniz Susam 2 yıl önce
Ben 2 aydır mülakat sonuçlarını bekliyorum sonu hüsran sadece başarısız oldunuz yazıyo 2 ay bunun için beklemişiz,
Ali Nişancı 2 yıl önce
Otobüs kaptanı olarak asil birinci sıradaydım dayımız yok ya ne olduysa yedeklere atmışlar arkadaş ben zaten tır kaptanıyım meslegim şöförlük benim lanet olsun böyle adalete
Rs 2 yıl önce
Bunca süredir insanlarla neden alay ediyorsunuz ayne şekilde sağlık bakanlığında tam 1 yıl kalacak nerdeyse daha henüz arşiv araştırma tamamlanmamıs siz ne işe yararsınız ey bakanlık sizi bu halk oylarıyla o makama getirdi sizsizler bu insanların günahlarından nereye gideceksiniz ben şahsen sizleri Allaha havale ediyorum şahsım adına haram zor katıran olsun torpil devri olmuş zaman adamın varsa iş var yoksa sürün unutmayın tek bu dünya yok diğer dünyada var kul hakkıyla orda hesap vereceksiniz
Gokan01 2 yıl önce
Sorusturma 1 ay oldu nezamn sonuclanir bilginiz varmi
Gokan01 2 yıl önce
Gsb sorusturmasi sonucu?????