Giresun'da Kaybolan 3 Çocuktan 2'sinin Cansız Bedenine Ulaşıldı

Giresun'da serinlemek için denize giren üç çocuğu arama kurtarma çalışmaları devam ederken ikisinin cansız bedenine ulaşılması üzerine acılı aile kriz geçirdi.

GENEL 11.07.2018, 22:49
Giresun'da Kaybolan 3 Çocuktan 2'sinin Cansız Bedenine Ulaşıldı

Denizde Kaybolmuşlardı

Giresun Piraziz ilçesinde sıcaklardan bunalan üç çocuk serinlemek için denize girdi. Ancak bir süre sonra üçü de suda kayboldu. Akıntıya kapılan çocuklar etrafta büyük paniğe sebep oldu. Durumu fark etmesi üzerine çocuklar için arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. Titizlikle yürütülen çalışmalar sonucunda meraklı bekleyiş yerini acıya bıraktı. Çocuklardan ikisinin cansız bedenine ulaşılırken birinin durumunun ise ağır olduğu bildirildi.

İlçeye bağlı olan Bahçelievler Mahallesi Eğrice mevkisinde denize giren 3 çocuğun ikisinin kardeş olduğu öğrenildi. Yaşları 8-10 olan üç çocuk serinlemek isterken denizde kayboldular. Vatandaşlar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, AKUT, Sahil Güvenlik ve Giresun Belediyesi itfaiye ekiplerine haber verdi.

Çocuklardan Biri Kurtarıldı

Çocukların denizde kaybolduğunu vatandaşların fark etmesi ile hemen kurtarılamaya çalışıldılar. Bir çocuk vatandaşlar tarafından sudan çıkarılarak hemen hastaneye kaldırıldı. Ancak durumunun ağır olduğu bildirildi. Diğer iki çocuğu ise bulamadılar. Arama kurtarma ekipleri tarafından diğer iki çocuğu arama çalışmaları nihayet verdi. İki çocuğun da cansız bedeni ekipler tarafından sudan çıkarıldı.

Çocukların aileleri haberi alınca derin bir acıya boğuldu. Çocuklardan birinin babası sinir krizi geçirdi. Acılı babaya sağlık ekipleri müdahale etti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)