Galip Öztürk’ün Cezası Onandı

Metro Turizm başta olmak üzere birçok şirketi bünyesinde barındıran METRO Holding’in sahibi Galip Öztürk hakkında ilk derece mahkemesi tarafından verilen karar Yargıtay 6. Ceza Dairesi tarafından onandı.

GENEL 09.01.2018, 20:13
Galip Öztürk’ün Cezası Onandı

hakkında ilk derece mahkemesi tarafından verilen karar Yargıtay 6. Ceza Dairesi tarafından onandı. Bu onama ile birlikte Öztürk hakkındaki 7 yıl 11 aylık hapis cezası da kesinleşmiş oldu. Cezaya gerekçe teşkil eden suçlama ise örgüt kurmak ve yönetmek olarak kaydedildi. 

Tekrar Yargılama

47 sanığın yer aldığı bu dava dosyası ile ilgili olarak gerekli kanun yollarına başvurulacağını belirten Öztürk’ün avukatı bu hatanın düzeltileceğini beklediğini belirtti. 

Ayrıca Öztürk hakkında devam eden başka davalar da bulunuyor. Bu davalardan ihale kanuna aykırı hareket etmek suçlaması ile Bolu otogarı ihalesinde yaşanan usulsüzlükler ile ilgili 4 yıl 2 ay hapis cezası verilmişti. Ancak daha sonradan değişen kanun hükmü ile birlikte Öztürk’ün cezası da bozulmuş oldu. 

Galip Öztürk hakkında rüşvet vermek suçlaması ile ilgili dava da devam edecek. Beykoz Belediyesi’nde görev yapan A.R.T. isimli şahsa rüşvet verdiği iddiası ile yargılanan Öztürk’ün bu davadan da ceza alması halinde 7 yıl 11 aylık cezanın üzerine ekleneceğini ifade edebiliriz. 

Ancak bunun için yargılamanın kesinleşmesi gerekir. Bunun için de ilk derece mahkemesi hükmünün 5 yıldan fazla olması durumunda Yargıtay’a götürülerek kesinleşmesi gerekmektedir. Kesinleştikten sonra da AYM ve AİHM yargılamalarına başvurmak da mümkün olmaktadır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@