Galatasaray Sivas Spor’un Futbolcularına Göz Koydu

Yeni sezona yerli ve genç futbolcularla girmek isteyen Galatasaray bu doğrultuda ligin en iyi takımlarından olan Sivas spor’un futbolcularına göz dikti...

GENEL 29.04.2020, 04:05 29.04.2020, 04:09
Galatasaray Sivas Spor’un Futbolcularına Göz Koydu

Erdoğan da Listeye Alındı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim yeni sezon öncesinde transfer listesini hazırlamaya başladı. Genel eğilimin yerli futbolculara dönük olduğu listede Sivasspor’lu futbolcular başı çekiyor. Daha önceden yapılan görüşmeler ile Mert Hakan ve Emre Kılınç ile prensipte anlaşmaya varılmıştı. İki ismin ardından Terim’in listesinde Erdoğan Yeşilyurt’un da olduğu öğrenildi. Yeşilyurt ile anlaşma sağlanması için görüşmeler sürdürülüyor.

Yeşilyurt’un sözleşmesi bu sezon sona eriyor. Sözleşmesini yenilemeden Galatasaray’a gelmek isteyen futbolcunun Galatasaray’la anlaşmasına kesin olarak bakılıyor. Yeşilyurt bu sezon Galatasaray ile oynanan maçta gol atma başarısını da göstermişti.

26 Yaşındaki futbolcu 2019-2020 sezonunda 4 gol atarken 2 de asist yaptı. 21 maçta forma giyen başarılı futbolcu sol kanat mevkiinde forma giyiyor.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in liste hazırlamaya devam ettiği ve yerli futbolculara ağırlık verdiği öğrenildi. Böylelikle milli takım için de önemli bir katkı sağlanacağını ifade etmek gerekir. İlerleyen süreç içerisinde listeler netleşmeye başlayacaktır. Futbolcular ile görüşme yapılması ve anlaşma sağlanması durumunda kamuoyuna da bildirimler yapılacağını söylemek mümkündür. Gelişmeleri yakından takip ederek sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Liglerin başlangıç tarihine ilişkin de yeni açıklamaların gelmesinin beklendiğini ilave edelim.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)