Fransa’da Bıçaklı Saldırı Sonucu 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Dün gece saatlerinde Fransa’da bıçaklı saldırı meydana geldi. Saldırı sonucunda 1 kişi hayatını kaybederken 8 kişi de yaralandı.

GENEL 13.05.2018, 20:15
Fransa’da Bıçaklı Saldırı Sonucu 1 Kişi Hayatını Kaybetti

1 Ölü, 8 Yaralı

Fransa’da bıçaklı saldırgan dehşeti yaşandı. Yaya halde dolaşan ve eli bıçaklı olan bir saldırgan yolda yürüyen diğer yayalara saldırdı. Saldırı sonucunda da bir kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Ayrıca 8 kişinin de bıçaklı saldırgan tarafından yaralandığı ortaya çıktı.

Olay Fransa’nın başkenti Paris’te dün akşam saatlerinde meydana geldi. Nedeni belirlenemeyen bir saldırgan elindeki bıçak ile çevresine dehşet saçtı. Yayalara saldıran bıçaklı saldırgan olay yerinde bir kişiyi öldürdü. Yaralı olarak kurtulmayı başaran 8 kişinin ise tedavisi sürdüğü açıklandı. Ancak yaralılardan 2 tanesinin durumunun oldukça ağır olduğu da yetkililer tarafından belirtildi.

Saldırgan Ölü Ele Geçirildi

Açıklamalar Paris Emniyet Müdürlüğü’nden geldi. Emniyet Müdürlüğü tarafından olay ile ilgili yapılan açıklamada; olayın Paris Opera Meydanı’na yakın bir yerde olduğudur. Saldırganın neden yayalara saldırdığı ile ilgili bir bilgiye ulaşamadıkları da açıklandı. 1 kişinin ölmesine 2’si ağır 8 kişinin de yaralanmasına neden olan saldırganın öldürülerek yakalandığı belirtildi. 

Güvenlik güçlerinin saldırganı anında etkisiz hale getirdiğinin görüntüleri ortaya çıktı. Güvenlik güçlerinin soğukkanlılığı olayın büyümesini de engelledi. Fransa İçişleri Bakanı, saldırı anında soğukkanlılığı ile saldırganı etkisiz hale getiren güvenlik güçlerini de kutladı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)