Fırtına İzmir’de Hayatı Felç Etti!

İzmir’de sabah başlayan ve etkisini arttırarak devam eden kuvvetli yağış ve saatte 10 kilometreyi bulan fırtına hayatı felç etti.

GENEL 18.01.2018, 21:19
Fırtına İzmir’de Hayatı Felç Etti!

Kordon boyunca yükselen sular taşarak, iş yerlerini su bastı. Kordonda adeta şehir ve deniz birleşti. Meteoroloji ise söz konusu fırtınanın akşam 9 sularında dineceğini açıkladı.

Denizle Yer Birleşti

Yoğun sağanak yağış nedeniyle İzmir’de deniz taştı. Taşan deniz kordon boyundaki restoran, kafe ve büfe gibi mekanları bastı. Yağışa eşlik eden fırtına sebebiyle deniz ulaşımı da kesintiye uğradı. 
Gece sabaha kadar yağan yağmurun, yol açtığı tablo sabah saatlerinde açığa kavuştu. Halen devam eden yağış nedeniyle işe veya okula gidenler zor anlar yaşadı. Caddelerde yağış sebebiyle uzun kuyruklar oluştu.

Konak Belediyesi tarafından yılbaşı sebebiyle yapılan Alsancak’ta bulunan ışıklı kemer, yağış sebebiyle devrildi. Narlıdere İnönü Mahallesi'nde ise yerinden kopan bir ağacın, park halindeki aracın üzerine devrildiği ifade edildi.

Cadde ve Sokaklar Göle Döndü

Yağış ve fırtınanın etkisiyle deniz taştı. Taşan sular, yağmurla birleşerek cadde ve sokakları göle çevirdi. İzmir kordon boyundaki işletmeler de deniz taşkınından nasibini aldı. Sahile yakın ev ve işyerlerini su bastı. Özellikle kordon boyundaki kafe ve restoranlar büyük zarara uğradı.

Olaylara müdahale eden itfaiye ekipleri, rögar kapaklarını açarak suyu tahliye etmeye çalıştı. Bu durum da yoğun kokuya sebep oldu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@