FETÖ ile Mücadele Devam Edecek, Mağduriyetler Giderilecek

Başbakan Binali Yıldırım AA editör masasına yaptığı açıklamalarda son Kanun Hükmünde Kararnamenin yarın çıkacağını söyledi.

GENEL 05.07.2018, 22:37
FETÖ ile Mücadele Devam Edecek, Mağduriyetler Giderilecek

Son Khk 6 Temmuz’da

24 Haziran seçimlerinde vaat edilen OHAL’in kaldırılması için çalışmalar devam ediyor. 698 sayılı KHK ile uyum yasalarının çıkmasının ardından bir sonraki ve son KHK da yarın çıkacak. 6 Temmuz 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanacak olan KHK ile ihtiyaç olan düzenlemeler yapılacak.

Yıldırım, OHAL’in kalkması halinde terörle mücadelenin zafiyete uğramaması için gerekli olan düzenlemelerin bu KHK’da yer alacağını aktardı. Böylece 18 Temmuz’da OHAL’i sona erdireceklerini ifade etti. Bu konuda meclisin çalışma yapmaması halinde OHAL’in kendiliğinden kalkacağını belirtti.

Mağduriyetler Giderilecek

Bşanbakan Yıldıırm FETÖ’nün cambazlıklarla başkalarını da işin içine çektiğini söyledi. FETÖ ile mücadelede rehavet olmayacağını ve devam edeceğini söyledi. ancak oluşan mağduriyetleri de görmezden gelmedi. Diğer yandan da mağduriyetlerin giderilmesi için çalışmalar yapılacağını söyledi.

Başbakan Yıldırım’ın gündem maddelerinden biri de FETÖ ile mücadelede oluşan mağduriyetlerdi. Kamu görevinden ihraç edilen pek çok memuru ilgilendiren bu konu hakkında nasıl bir düzenleme yapılacağı ise henüz bilinmiyor.

Yıldırım yeni hükümetin Pazartesi açıklanacağını bildirdi. Kabinenin iş başı yapması ile OHAL’in de tamamlanacağını söyledi. Yeni hükümetin kurulması ile birlikte bedelli askerliğin de gündeme alınacağını söyledi. Kabinenin önündeki pek çok gündem maddesinden birinin de bedelli askerlik düzenlemesi olduğunu ifade etti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)