Erdoğan’dan ABD’ye Gönderme

ABD’nin Suriye’nin kuzeyinde bir terör ordusu kurma girişimi içerisinde olması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından öfkeyle karşılandı.

GENEL 15.01.2018, 19:05
Erdoğan’dan ABD’ye Gönderme

Stratejik ortaklığın gerektirdiği şekilde davranılmadığını ifade eden Erdoğan bu teröristlerin ne kadar kalleş olduğunu da bildiklerini ifade etti. 

Münbiç ve Afrin’e Her An Girilebilir

TSK’nın önündeki hedefin Münbiç ve Afrin olduğunu ifade eden Erdoğan bu hedefin en kısa süre içerisinde gerçekleştirileceğini belirtti. Ayrıca hali hazırda da obüs toplarıyla buraların vurulduğunu da dile getiren Erdoğan ABD eğer ortak arıyorsa Türkiye ile işbirliğini seçmelidir dedi.

Kazan Soda Elektrik Üretim A.Ş açılışında konuşan Erdoğan’ın hedefindeki başlıca konu ABD iken bunun yanı sıra ekonomik durum ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda 15 yıl boyunca sıkı bir şekilde çalışarak kendi kendine yeter bir ülke konumuna geldiğimizi ifade etti.

Doğmadan Boğarız

ABD ve terör ordusuna meydan okuyan Erdoğan bu kapsamda kurulmaya çalışılan terör ordusunu doğmadan boğacağımızı belirtti. Bu kapsamda alayına da meydan okuyan Erdoğan hepsinin başına ineceğiz diyerek meydan okumasına devam etti.

Bu terör ordusundaki kişi sayısını da 30 bin olarak açıklayan Erdoğan Amerika’nın bu orduyla devam etmesi halinde planlarını bozacaklarını da belirtti. Amerika’nın keyfine göre hareket edebileceğini belirten Erdoğan, stratejik ortağı yerine teröristleri seçen Amerika’yı bu tutumuna karşı kınadı. Suriye’ye harekat düzenlenmesi konusunda da yeni sinyaller verdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@