Erdoğan KİT’lere Her Şeyi Verdik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas’ta halkta hitap ettiği sırada KİT’lere kadro diye seslenen gruba KİT’lere her şeyi verdik diyerek yanıt verdi.

GENEL 08.02.2019, 20:20
Erdoğan KİT’lere Her Şeyi Verdik

Bizden Bir Şey Beklemeyin 
31 Mart seçimleri öncesinde ilk durağı Sivas olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada halka hitap etti. Erdoğan, konuşması esnasında KİT’lere kadro diye slogan atan gruba cevap verdi. Erdoğan, KİT’lere her şeyi verdik şeklinde açıklama yaptı ve bizden bir şey beklemeyin ifadelerinde bulundu. Toplantının provoke edilmeye çalışıldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisinin alışıldık bir lider olmadığını da belirtti. 

KİT personelleri ise Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından slogan atmayı bıraktı. Hatırlanacağı üzere KİT personellerinin kadroya geçirilmesi için farklı bir yöntem masaya yatırılmıştı. Toplu bir şekilde işçilerin kadro aldığı dönem içerisinde kadro alamayan KİT işçilerinin bu yöntemle zamanla kadro alacakları ifade edilmişti. Nitekim bu açıklamaların ardından birtakım KİT’ler taşeron işçileri kadroya almaya başladı.

KİT personellerinin kadro alamamalarının önündeki bir diğer engel ise KPSS’ye girecek yeni mezunlar olarak görülüyor. Zira taşeronlara kadro verilmesi halinde arkadan gelenlere yer açmak daha da zor olacaktır. Bu sebeple liyakatin esas alınarak kadroların bölüştürülmesi yoluna gidiliyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
İLLER BANKASI 1 yıl önce
iller bankası taşerona kadro.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@