Erdoğan: Kamuya Emekli Olan Kadar Personel Alınacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan TESK Genel Kurulu'nda yaptığı açıklama ile memur olarak atanmak isteyenlere de üzücü bir haber verdi.

GENEL 13.09.2018, 20:15
Erdoğan: Kamuya Emekli Olan Kadar Personel Alınacak

Kamuda Tasarrufa Artarak Devam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TESK Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu. Gündeminde ekonomi vardı. Ekonomi yönetiminde serbest piyasa koşulları içinde hareket edeceklerini açıkladı. Önümüzdeki dönemlerde dövizde yaşanan hareketlilik için yeni bir adım atacaklarının sinyalini verdi.

Devlette israf döneminin sona ereceğini aktaran Erdoğan, kamuda tasarruf politikasının devem edeceğini de açıklamış oldu. Bundan sonra kamu kurumlarında yapılan harcamalara dikkat edileceğini tekrar hatırlattı. Kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelerin kullandığı araçların sayı olarak da nitelik olarak da sınırlandırılacağını belirtti.

Kiralık bina kullanan kamu kurumlarının artık bakanlıklardan boşalan binalara taşınacağını söyledi. Böylece fahiş kira fiyatlarından tasarruf yapılması hedefleniyor.

Kamuda Tasarruf Politikası Personel Alımı Da Kapsayacak

Erdoğan kamuda tasarruf için yapılacakları sıralarken bundan sonra personel alımlarının da sınırlanacağını söyledi. Bundan sonra emekli olan kadar kişiyi kamu personeli olarak alacaklarını ve daha fazla alım yapmayacaklarını söyledi. Erdoğan tüm bu tedbirlerin israf değil, üretim ekonomisine geçilmesi için gerekli olduğunu söyledi.

Her yıl KPSS’ye girerek kamu personeli olarak atanma hayalleri kuranların işi bundan sonra daha zor olacak. Mevcut kontenjanların yetersizliğinden şikayet edilirken, kontenjanlar daha da sınırlandırılacak. Hizmet gereklerine nasıl uyum sağlanacağı ise bilinmiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@