Erdoğan Dövizle Bedelli Askerlik İçin Müjdeyi Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek ziyaretinde bir araya geldiği Türklere müjdelerini sıraladı.

GENEL 21.05.2018, 07:52
Erdoğan Dövizle Bedelli Askerlik İçin Müjdeyi Verdi

38 Yaş Üstü de Faydalanabilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan dövizle bedelli askerlik için 6 bin Euro olan bedelin bin Euro’ya düşürüldüğünü aktardı. Bununla da kalmayıp 38 yaşın üstündeki vatandaşlarımız arasından eğer halen daha dövizle bedelli askerlik yapmayan varsa bu kimselerin de sorunlarını çözmek için çalışmaların başlatıldığını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yurtdışında yaşayan Türk vatandaşların her zaman yanında olacaklarını dile getirdi. Bu kapsamda Türkiye olarak bunun bir görevleri olduğunu ifade etti. Ayrıca yurtdışındaki Türklerin güçlü olmasının ülkemiz açısından da son derece önemli olduğunu dile getirdi.

Erdoğan Bosna’da yaşayan Türklere seslenirken 24 Haziran seçimlerini de hatırlattı. Ülkemiz üzerinde kirli oyunlar oynandığını ifade eden Erdoğan bu oyunun bozulması için 24 Haziran’da destek istediklerini ifade etti. İkinci bir kurtuluş savaşı mücadelesi verdiklerini ifade eden Erdoğan son terörist de yok edilene kadar mücadelelerine devam edeceklerini belirtti.

Bu kapsamda Zeytin Dalı Harekâtı ile Fırat Kalkanı operasyonuna göndermede bulunan Erdoğan terör koridorlarını delik deşik ettiklerini ifade etti. Erdoğan Avrupa’daki yerel medya kuruluşlarının desteklenmesi için de çalışmaların yürütüldüğünü ifade etti. Ayrıca genç neslin ana dillerini öğrenmeleri için de kurslar açılacağını ve böylelikle Türkiye’ye olan sevgilerinin daha da çok yeşertileceğini ifade etti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)