Engelli Memur Adayları İçin Kura Kayıt Başvuru Tarihleri

Engelli memurlardan ataması kuraya tabi olanlar için kura kayıt başvuru tarihleri açıklandı. Başvurular ÖSYM Sitesinden Yapılacak

GENEL 30.04.2018, 23:11
Engelli Memur Adayları İçin Kura Kayıt Başvuru Tarihleri

İlkokul, ortaokul ya da özel eğitim iş merkezi mezunlarından kuraya tabi olan engelli kimseler için kayıt başvuru tarihleri açıklandı. Bu kapsamda adaylar 2-16 Mayıs tarihleri arasında kayıtlarını yapabileceklerdir. Kayıtlar ÖSYM’nin internet sayfasından gerçekleştirilecektir. Ayrıca bu tarihler arasında bir kılavuz da yayınlanacaktır. Adayların bu kılavuza göre işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

Ayrıca 2016 yılında kura kaydı yaptırmamış olan kimselerin kayıt yapmaları gerektiğini de ifade etmemiz gerekir. 2 Mayıs tarihinde sistem üzerinden erişebilir olacak başvuruların ardından adaylar beklemeye geçeceklerdir. Başvurular bittikten sonra tüm başvurular gerekli şartları taşıyıp taşımadıkları açısından değerlendirmeye alınacaktır. Değerlendirme yapıldıktan sonra ise kura tarihinde kuralar çekilecektir. 

Kura neticesinde adayların atamaları kamu kurumlarına yapılacaktır. Daha sonra ise adaylar çalışmaya başlayabileceklerdir. Yukarıda belirtilen duyurunun Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapıldığını da ifade etmemiz gerekir. Bu sebeple adaylar ilgili duyurular için DPB’yi de takip edebilirler. Bu konu ile ilgili her türlü gelişme sitemizden de sizlere duyurulacaktır. Ayrıca ÖSYM’nin de bu konuda kılavuz yayınlayacağını hatırlatmamız gerekir. Bu kılavuzun gerektirdiği şekilde başvurularını yapmayan kimselerin başvurularının kabul edilmesi de söz konusu olmayacaktır. Dolayısıyla adayların bu süreçte son derece dikkatli bir şekilde başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Ismail delidolu 3 yıl önce
2018 ikinci tercihler ne zaman yapılacak
Fikrethaşlak 3 yıl önce
Birdahakibaşvurularnezaman
Kadir. Duru 2 yıl önce
Kaydım. varmı. yokmu