Endonezya’da 3 Kiliseye Eş Zamanlı Saldırı

Endonezya’da 3 kiliseye saldırı düzenlendi. Eş zamanlı şekilde düzenlenen saldırılar sonucunda 2 kişi hayatını kaybetti.

GENEL 14.05.2018, 14:45
Endonezya’da 3 Kiliseye Eş Zamanlı Saldırı

2 Ölü, 13 Yaralı

Endonezya’nın Surabaya kenti saldırı haberleri ile sarsıldı. Arka arkaya gelen saldırı haberleri sonucunda üç farklı kiliseye eş zamanlı olarak saldırı gerçekleştirildiği belirlendi. Saldırılar sonucunda ise ilk belirlemeye göre 2 kişi hayatını kaybederken; 13 kişi de yaralandı. Yetkililer, ölü sayısında bir artış olabileceğini de açıkladı.

Surabaya kenti, ülkenin ikinci büyük kentidir. Doğu Cava Bölgesinde yer alan bu kentteki kiliseler de hedef haline gelmiştir. Yapılan tüm açıklamalar da 3 kilisenin eş zamanlı olarak saldırıya uğradığı konusundadır. Yapılan araştırmalar sonucunda saldırının nedenleri ve nasıl düzenlendiği de bir netlik kazanacaktır.

Kiliselere Bomba İle Saldırı Yapıldı

Endonezya polisi konu ile alakalı olarak net bir bilgi vermekten kaçınmaktadır. Ancak kiliseleri hedef alan bombaların aynı anda patlamadıklarını belirtmiştir. 3 kiliseyi hedef alan bu saldırılar ile ilgili gelen bilgileri bölge polisi aktaracaktır ifadelerinde bulunulmuştur.

Olay bu sabah 7.30 civarında meydana gelmiştir. Sabah 7.30’da şehrin üç farklı bölgesinde bomba sesleri yükselmiştir. Bomba seslerinin gelmesi ile birlikte oralara gönderilen ekipler 3 kilisenin hedef alındığını belirtmiştir. Kilise saldırısı ile ilgili olarak henüz net bilgilere ulaşmak mümkün değildir. İlk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybetmiş ve 13 kişi yaralanmıştır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)