Emniyet Rütbe Terfi Sınav Sonuçları Açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 11 ile 17 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen rütbe terfi sözlü sınav sonuçları açıklandı.

GENEL 21.04.2019, 21:30
Emniyet Rütbe Terfi Sınav Sonuçları Açıklandı

Sonuç Öğrenme
Emniyet teşkilatında amir ve müdürlük terfi sınavlarına girenlerin sözlü sınav sonuçları açıklandı. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklanan sınav sonuçlarına E Devlet şifresi ile erişim sağlanabilecek. 

Sınav sonuçları beklediği gibi olmayan adaylar maddi hata itirazında bulunabilecek. Ancak bu itirazda sadece puanların doğru hesaplanıp hesaplanmadığı konusu gündeme gelecek. Bunun haricinde esastan bir inceleme söz konusu olmayacaktır. Adaylar itirazlarına yanıt alamazlar ise yargı yoluna başvuruda bulunarak haklarını arayabilir. İdare mahkemesince verilen kararlara uyulması zorunludur. 

Sınav sonucunda başarılı olan adaylar daha önceden belirlenen ve ilan edilen müfredat kapsamında eğitim görecekler. Bu eğitim sonunda başarılı olanlar yeni rütbeleri ile çalışmaya devam edecekler. Böylelikle emniyet teşkilatının ihtiyacı olan rütbelere takviye sağlanması mümkün olacaktır.

2019 yılı içerisinde yeni polis alımları da gerçekleştirilecek. Gerek rütbeli gerekse polis memuru alımları Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyurulacaktır. Konu ile ilgili her türlü gelişmeden sitemizi takip ederek haberdar olabilirsiniz. Gençlerimiz için bir istihdam kapısı olan polis alımları dört gözle bekleniyor. Son olarak açıklanan 4.500 kadın polis alımı da bu örneklerden bir tanesidir. Bunun gibi daha çok sayıda alım yapılacaktır. Başvuru şartları ve tarihleri ile ilgili gelişmeleri sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)