Emeklilere Verilecek İkramiyenin Tarihi Belli Oldu

Maliye Bakanı Naci Ağbal emeklilere ödenecek olan ikramiyenin tarihini açıkladı. Haziran Ayı Başında Ödenecek ..

GENEL 03.05.2018, 20:34
Emeklilere Verilecek İkramiyenin Tarihi Belli Oldu

Başbakan Binali Yıldırım tarafından ilan edilen emeklilere ikramiye verilmesi uygulamasının tarihi net bir şekilde belirtilmemişti. Ramazan ve kurban bayramlarından önce verileceği ifade edilen bu ikramiyelerin tam olarak hangi tarihte emeklilere ulaştırılacağı Bakan Ağbal’ın açıklamaları ile netlik kazandı. Bakan Ağbal ilk ödemenin Haziran ayı başında gerçekleşeceğini ifade etti.

ÖTV İndirimi

Maliye Bakanı Naci Ağbal akaryakıtta ÖTV indirimi hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Ağbal böylesi bir düzenlemenin gündemlerinde olmadığını dile getirdi. Son olarak açıklanan enflasyon rakamlarının altında yatan nedenin vergiler olmadığını belirten Bakan Ağbal bunun sebebinin döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalar olduğunu söyledi.

Dolar kurunun giderek artması ithal edilen ürünlere zam yapılmasına neden olmaktadır. bu da enflasyonun tırmanmasına neden olmaktadır. ayrıca emtia ve petrol fiyatlarında yukarı yönlü bir eğilimin bulunduğu da Bakan Ağbal tarafından belirtildi.

Bu açıklamaların yanı sıra ÖTV indirimi taleplerinin iyi niyetli olduğunu da ifade eden Bakan Ağbal bu şekilde enflasyonun indirilebileceğini dile getirdi. Böylelikle açık kapı bırakan Bakan Naci Ağbal vergilerde 1,5 yıldır artış yapılmadığını da belirtti.

Borçların yapılandırılması ile ilgili de 15-16 milyar lira gelir beklendiği de Bakan Ağbal tarafından belirtildi. Böylelikle ödenemeyen borçların tahsili de mümkün olabilecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)