Emekli Maaşları Bankaya Gitmeden Nasıl Alınacak

65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı konulması üzerine emekliler maaşlarını nasıl alacağını merak ediyor.

GENEL 23.03.2020, 22:35
Emekli Maaşları Bankaya Gitmeden Nasıl Alınacak

Emekliler Bankalara Akın Etti

Kovid 19 salgının devam etmesinden ötürü 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı konuldu. Ancak bu durumda emekliler ihtiyaçlarını nasıl gidereceklerini bilmiyor. Dolayısıyla bugün emekliler maaşlarını almak için banklara akın etti. Pek çok banka 65 yaş üstü vatandaşa hizmet vermedi ve devreye polis girdi. Polisler tarafından önce vatandaşların işlemleri halledildi, sonrasında da eve bırakıldılar. 

Yaşlılar Bu Numaraları Arasın

Evden çıkması yasak olan emekliler ihtiyaçlarını nasıl gidereceklerini merak ediyor. Bunun için iletişim vefa hattı hizmet verecektir. Ancak yaşlılar burayı aramak zorunda değiller. 112 acil servis, 155 polis ya da 110 itfaiye gibi acil durum hatlarını aramaları halinde iletişim vefa hattına aktarılacaklardır. Burada görevli personeller emeklilerin ihtiyacı olan alışverişi yaparak evine bırakacak, bir yere gitmek zorunda olan yaşlılar götürülecek ve getirilerek yeniden eve bırakılacaktır. 

Maaşlar Evde Nasıl Alınacak?

Ziraat Bankası dışındaki bankalar evde maaş ödemesi yapıyor. Ziraat bankası müşterileri ise bankalara giderek emekli maaşlarını almak durumunda kalacak. Bu konudaki gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

SGK ile PTT arasında emekli maaşlarının evde ödenmesi için anlaşma bulunuyor. Bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşların e-devlet üzerinden başvurması gerekiyor. E-devlet şifresi olanlar bu başvuruyu internetten yapabilir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)