EKPSS Kuraları Çekildi, Atamalar Belli Oldu!

EKPSS ile yapılacak olan 2.500 engelli memur alımı için kuralar bugün çekilerek, atama yerleri belli oldu.

EKPSS Kuraları Çekildi, Atamalar Belli Oldu!

Kura Töreni Yapıldı
İki bin 500 engelli memur alımı için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya bugün yani 4 Nisan 2018 tarihini vermişti. Beklenen kura töreni gerçekleşerek, heyecanlı bekleyiş sona erdi. Başbakan Binali Yıldırım’ın da katıldığı kura töreninde Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Jülide Sarıeroğlu da bulundu. EKPSS kura töreninde önce Bakan Kaya ile Bakan Sarıeroğlu konuşma yaptı. Son olarak ise Başbakan Binali Yıldırım söz aldı. 

Yıldırım’ın Açıklamaları
Başbakan Yıldırım engellilerin memur atamasını kontenjan sınırı dışında tutmak için ayrı bir sınav olan EKPSS sınavını getirdiklerini söyledi. ayrıca engelli memur istihdamında yaşanan artışlara da değindi. 2002’de 5.777 memurun engelli kontenjanında çalışırken, bu sayının hızla arttığını ve günümüzde 52 bin civarı engellinin kamuda istihdam edildiğini söyledi. 

2 bin 500 engelli atama heyecanı yaşadı
Engelli memur adayları için yapılan kura çekiminde toplamda 2.500 kişi atandı. Bu kişilerden 329 tanesi puan aranmaksızın kura ile atanırken, 2171 kişi ise EKPSS puanı baz alınarak atandı. Kura töreninde engelliler kadar aileler de heyecan yaşadı. Kura çekiminin yapılması üzerine 2.500 engelli vatandaş daha kamuda istihdam edilmiş oldu. Kura törenine katılamayanlar sonuçları elektronik ortamda öğrenebilecekler.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
iLYAS
iLYAS - 1 yıl Önce

Ekpss kura

Sema metcan
Sema metcan - 1 yıl Önce

%78 engelliyim henüz kurada çıkmadım çalışma ya ihtiyacım var