Dünya Sağlık Örgütü ‘Türkiye’deki Sağlık Sistemi Dünyaya Örnek’

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom’ndan Türkiye’ye övgü dolu sözler. Sağlık sistemi başarısı… ‘‘Türkiye’nin son 13-14 yılda sağlık sistemini değiştirmesi çok önemli.’’

Dünya Sağlık Örgütü ‘Türkiye’deki Sağlık Sistemi Dünyaya Örnek’

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Yorumu
Tedros Adhanom Türkiye sağlık sistemi hakkında konuştu. Yapılan konuşmada, sağlık sisteminin 13 – 14 yıl içinde başarılı şekilde değiştirildiği yönünde fikrini sundu. Açıklamanın Türkiye için özgü ile gerçekleşmiş olduğunu söyleyebiliriz.

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom;
"Bulaşıcı Olmayan Hastalıkların Önlenmesi ve Kontrolü'' kapsamında yürüttüğü başarılı çalışmalar nedeniyle Sağlık Bakanlığına başarı ödülü verdiklerini hatırlatan Adhanom, özellikle bakanlığın tütün genelgesindeki başarısının bu ödülün verilmesinde önemli faktör olduğunu belirtti. Adhanom, tütün ürünlerinin tüketilmesi hususunda Türkiye'nin "net olarak ciddi bir mücadele verdiğini" vurgulayarak ülke ekonomisi hakkında konuştu.

Adhanom’dan Türkiye sağlık sistemi yorumu ülke sağlık sisteminin iyi şekilde gelişmiş olduğunu gösteriyor. Sağlık örgütü kapsamında DSÖ ödülünü de hak ettiğini bildirdi.

Türkiye Sağlık Sistemine DSÖ Ödülü
Sağlık sistemine dair yapılan gelişmeler ve değişimler, Dünya Sağlık Örgütü raporları ile de destekleniyor. Bakıldığında gelişmelerin olduğuna dair, Genel Direktör tarafından açıklamalar yeterli görülüyor.

DSÖ’nün ödülü;
Yapılan açıklamada aynı zamanda Türkiye’nin sağlık sisteminin ödülü açık ara önde hak ettiği yönünde yorum sunulmuştur. Türkiye sağlık sistemine ödül dünya sağlık örgütü tarafından layık görüldü.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
sibel koç
sibel koç - 7 ay Önce

Ankara ve ilceleri icinde alim belliyoruz saglik bakanligindan