DPB İhraç Personeller İçin Sistem Kurdu

Devlet Personel Başkanlığı internet sayfasından yayınladığı duyuru ile birlikte ihraç edilen personellerden başvurusu kabul edilenler için yeni sistem açtığını duyurdu.

GENEL 08.06.2018, 16:46
DPB İhraç Personeller İçin Sistem Kurdu

Atama Durumu Takip Edilebilecek

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfasında yayınladığı duyuru ile birlikte OHAL Komisyonu tarafından göreve iade edilme başvurusu kabul edilen kimseler için yeni bir sistem kurduğunu açıkladı. Geçtiğimiz günlerde OHAL Komisyonu takip sisteminde değişikliğe gitmişti. Bunun ardından da DPB yeni bir sistem kurduğunu duyurdu. Bu sistemin amacı ise OHAL Komisyonu tarafından verilen kararların en kısa süre içerisinde uygulamaya koyulmasını sağlamak ve ilgililerinin de takibine sunmaktır.

3 Aşamalı Atama Sistemi

DPB yayınladığı duyuruda atamaların nasıl gerçekleştirildiği konusuna da açıklık getirdi. Bu kapsamda ilk olarak OHAL Komisyonu’nun kararları DPB’ye intikal ediyor. Ardından da DPB personellerin özlük bilgilerini kurumlarından istemekte ve bu bilgilere uygun bir şekilde atama işlemlerini gerçekleştiriyor. Kurumlardan bilgiler geldikten sonra ise 15 gün içerisinde atama gerçekleştiriliyor.

Atamalar yapılırken kişilerin görev ve unvanları göz önünde bulunduruluyor. Bu kapsamda eğer başka kurumda çalışması mümkün ise başka kuruma atama gerçekleştiriliyor. Atamalar yapılırken dikkat edilen hususlardan biri de ikametler oluyor. Kişiler ikametlerine en yakın adrese atanıyorlar. Atama kararı da kişilere tebliğ ediliyor. Açılan yeni sistem ile birlikte kişiler atama sonuçlarını DPB sitesi üzerinden de görüntüleme imkânını elde edebilecekler.

Yorumlar (0)