Doğu Anadolu Kara Teslim, Yollar Kapalı

Erzurum’daki vatandaşlar yılbaşını kar ile karşıladı. Bazı vatandaşlar sevinçli iken bazıları için kış çilesi yeniden başladı.

GENEL 01.01.2018, 18:14
Doğu Anadolu Kara Teslim, Yollar Kapalı

Kar ve tipi nedeniyle pek çok köy ve mahallenin yolu kapanınca mağduriyetler yaşandı. 

Çetin kışı ile meşhur olan Erzurum’da bir süredir kar yağışı görülmüyordu. Önceki yıllara göre yağış oranının azaldığı görülen Erzurum’da yılın beklenen karı Ocak ayında düştü. Aynı zamanda Kars ve Ardahan gibi Doğu Anadolu illeri de kara teslim oldu. 2017’nin son saatlerinde başlayan kar, yeni yılda şiddetini arttırarak devam etti. 

Palandöken Sevindirdi

Erzurum’un ünlü kayak merkezi Palandöken, kar yağması ile herkesi sevindirdi. Yılbaşı kutlamalarının adreslerinden biri olan Palandöken’de yeni yılı bekleyenler kar yağışı ile mutlu oldu. Buraya gelen turistler de unutulmaz anlara şahitlik ettiler. 

Yollar Kapalı

Kar yağışının başlaması üzerine Büyükşehir ekipleri de önlem alarak olası faciaları engelledi. Yollar kapanmasın diye ekipler iş makineleri ile küreme ve tuzlama çalışmaları yaptılar. Şehir merkezinde sorun yaşanmazken, köy ve mahallelerde yollar kapandı. 

Kar yağışı sayesinde soğuk havanın etkisinin kırılmasını fırsat bilen vatandaşlar, karın tadını çıkardı. Termometreler 1 dereceyi gösterirken sokaklarda kayan çocuklar objektiflere takıldı. 

Kara teslim olan yerlerden biri de Bingöl’dü. Karlıova ve Yedisu ilçelerinde de kar yağışı etkili oldu. Yoğun kar yağışı ulaşımı da etkiledi. Sabah vatandaşlar işe giderken zor anlar yaşadı.

Yorumlar (0)