Diyarbakır’daki Baraj Anne ve 3 Kızına Mezar Oldu

Diyarbakır’ın Silvan ilçesine bağlı Malabadi baraj gölüne giren anne ve 3 kızı suda boğularak hayatını kaybetti.

GENEL 28.07.2018, 22:38
Diyarbakır’daki Baraj Anne ve 3 Kızına Mezar Oldu

Kızlarını Kurtarmak İsterken Boğuldu

Batman Kozluk ilçesi Yeniçağlar köyünde yaşayan birkaç aile toplanarak Malabadi baraj gölüne piknik yapmaya gitti. Eğlenceli zaman geçirmek isteyen aile maalesef ki bir facia yaşadı.

Diyarbakır Silvan ilçesine bağlı Görpınar Köyü Çalıönü mezrası yakınlarında bulunan Malabadi baraj gölü 4 can aldı. Serinlemek isteyen bir anne ve 3 kızı göle girmek istedi. Göle girdikten sonra çırpınmaya başlayan 12 yaşındaki çocuğu kurtarmaya çalışan annesi ve 2 ablası da boğularak hayatını kaybetti. Arama kurtarma ekiplerinin yaptığı çalışma ile bulunan cansız bedenler sudan çıkarıldı.

Kurtarmak İsterlerken Canlarından Oldular

Baraj gölüne giren anne ve 3 kızı yüzerken en küçük kardeş olan 12 yaşındaki kız çırpınmaya başladı. Durumu fark eden 50 yaşındaki anne ile 15 ve 18 yaşındaki ablaları onu kurtarmak istedi. Ancak hiçbiri başarılı olamadı ve gözden kayboldular. Hayatta kalmayı başaramayan anne ve 3 kızı boğularak can verdi.

Diğer ailelerin onlara bakmaya gelmesi üzerine durum fark edildi. Jandarma, arama kurtarma, UMKE ve sağlık ekiplerine haber verildi. Kısa süren bir çalışmanın ardından anne ve 3 kızının cansız bedenleri sudan çıkarıldı. Yapılan ilk kontrollerin ardından cenazeler ailelere teslim edildi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)