Disiplin Affı Beklentisi Devam Ediyor

Genel af tartışmaları devam ederken memurlar da disiplin affı çıkarılmasını talep ediyorlar. Memuriyetten Çıkarılanlar Dönebilir...

GENEL 13.05.2018, 21:55
Disiplin Affı Beklentisi Devam Ediyor

Memuriyetten Çıkarılanlar

Daha önce almış oldukları disiplin cezaları nedeniyle görevlerinden çıkarılan kimselerin yeniden görevlerine dönebilmelerinin de önü açılmış olacak. Bu kapsamda 13 defa memurlara disiplin affı getirilmiş ve siciller temizlenmişti. İşte bu şekilde çıkarılacak olan yeni bir af ile yeniden memurların gönlünün alınabileceği konuşuluyor. Ayrıca hali hazırda görevde olan bazı memurların almış oldukları disiplin cezaları nedeniyle başka kadrolara başvuru yapabilmeleri mümkün olmamaktadır. Bu da memurlar için sıkıntı doğurmaktadır.

Her ne kadar memurlar cephesinde böyle bir beklenti bulunsa da hükümet kanadından herhangi bir açıklama yapılmadığını da ifade etmek isteriz. Ayrıca diğer taraftan da FETÖ gerekçesiyle kamu görevlerinden haksız yere çıkarılmış kimseler de bulunmaktadır. Bu kişilerden bazıları takipsizlik bazıları ise beraat alırken bazılarının hiç adli işlem görmediği bilinmektedir. Bu kimselerin de görevlerine dönebilmeleri için gerekli çalışmaların yapılması icap etmektedir. Zira OHAL Komisyonu 12 bin civarında karar vererek ihraç personellerinin çok azı için çözüm olmuştur. Bu sürecin hızlandırılması ve masumların daha da bekletilmemesi gerekir.

İşte tüm bu sebeplerden ötürü memurlara disiplin affı getirilmesi talep edilmektedir. Seçim öncesinde pek çok alanda getirilen düzenlemelere ek olarak bu düzenlemenin de yapılabileceğini ifade etmek gerekir. Ancak hali hazırda herhangi bir adım atılmış değildir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)