Dışarıdan Uzman Erbaş Alımı Yapılmayacak

Er ve erbaş olarak askerlik görevini yapanlara yönelik verilen tanıtıcı eğitimde 2023 yılına kadar dışarıdan uzman erbaş alımı yapılmayacağı ifade edildi.

GENEL 29.01.2020, 22:32 30.01.2020, 00:47
Dışarıdan Uzman Erbaş Alımı Yapılmayacak

Er ve Erbaşlardan Alınacak

Uzman erbaşlık askeri sistemimizde son derece önemli bir konuma sahiptir. Vatan müdafaasında önemli görevler üstlenen uzman çavuşlar genel itibariyle hem içeriden hem de dışarıdan alınmaktaydı. Ancak er ve erbaşlara yapılan tanıtımlar esnasında 2020, 2021 ve 2022 yıllarında dışarıdan alım yapılmayacağı ifade edildi. Bu da sadece askerlik görevini yapan gençlerimiz için bir fırsat anlamına gelmektedir. 

180 Bin Lira Tazminat Ödenecek

Uzman erbaşlık son derece zorlu bir meslek olsa da ücretler açısından tatmin edici bir niteliğe sahiptir. Öyle ki 7 yıllık görev yapan uzman savaşlara bu 7 yılın sonunda 180 bin lira hizmet tazminatı verilmektedir. Böylelikle maddi açıdan herhangi bir sıkıntı yaşamadan görevlerini ifa edebilmeleri mümkün olacaktır.

3 yıllık sürenin sonunda uzman erbaş ihtiyacının boyutuna bağlı olarak dışarıdan alım yapılmadı gündeme yeniden gelebilir. Ancak 3 yıl uzun bir süre olduğu için bu süre zarfında dahi alım usulünün değiştirilmesi söz konusu olabilir.

Ayrıca hali hazırda tüm vatandaşlara yönelik olarak da herhangi bir duyuru gelmediğini ifade etmek gerekir. Resmi duyuru ile tüm bu hususlar daha da netlik kazanacaktır. Gelişmeleri web sayfamızdan takip etmeye devam edebilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@