DİB Hangi Kadrolarda Alım Yapacak Belli Oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan sınav takvimi ile birlikte hangi tarihlerde hangi kadrolarda personel alımı yapılacağı netlik kazandı.

GENEL 06.01.2019, 08:26 06.01.2019, 09:08
DİB Hangi Kadrolarda Alım Yapacak Belli Oldu

İlk Sınav Hafızlık Tespit Sınavı 
Diyanet İşleri Başkanlığı, 2019 yılına ait sınav takvimini açıkladı. Yayınlanan takvime göre ilk olarak hafızlık tespit sınavı gerçekleştirilecek. Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan sınav Ocak ayı içerisinde yapılacak. 

Şubat ve Mart ayları içerisinde avukat, mimar, mühendis, şehir bölge plancısı ve astronom alımı gerçekleştirilecek. Mart ayında ise sağlık personeli, tercüman, imam hatip, müezzin, kuran kursu öğreticisi gibi branşlarda alım gerçekleştirilecek. 

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ilan edilen bu sınav tarihleri muhtemel tarihlerdir. Dolayısıyla kesin tarihin yaklaşan zaman içerisinde belirleneceğini belirtmek gerekir. Özellikle bazı sınavların yapılacağı kurumlar farklı olduğu için ilgili kurumların durumları da göz önünde bulundurulacaktır. Ancak herhangi bir değişiklik olması durumunda hem Diyanet’in hem de sınavı yapacak kurumun internet adresinden duyuru yayınlanacaktır. 

Ayrıca bazı alımlar için izin alınması da gerekmektedir. Her ne kadar sınav takviminde personel alımı yapılacağına dair bir bilgi verilse de personel alımına izin verilmemesi durumunda alım da yapılamayacaktır. Bu konuda da yaklaşan tarihte kurum tarafından açıklama yapılacaktır. Diyanet sadece Türkiye’de değil yurtdışında da alımlar yapmaktadır. Özellikle Hac ve umre ibadetleri için personel alımları yapılmaktadır. yurtdışında hafızlık tespit sınavı da yapılmaktadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Ahmetgüraslan 27811766468. Je vais y et caïman et les autres et généralement 2 yıl önce
Tercuman
Sinem Karakoç 2 yıl önce
Hangi ilerden olcak ben çocuklarım için isterm
Sinem Karakoç 2 yıl önce
Hangi ilerden olcak ben çocuklarım için isterm