Devlet Korumasındaki Gençler İçin Artık Yılda 3 Kez Atama Olacak

Bakan Selçuk, devlet korumasındaki gençlerin geçen seneye kadar yılda bir kez ataması yapılırken artık yılda 3 kez yapılacağını açıkladı.

GENEL 25.12.2018, 14:30
Devlet Korumasındaki Gençler İçin Artık Yılda 3 Kez Atama Olacak

Engelli Memur Sayısı 10 Katına Çıktı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bulunan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılan "Engelli Vatandaşların ve Devlet Korumasından Yararlanmış Gençlerin Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Töreni"ne katılarak açıklamalarda bulundu.

Bakan Selçuk, engellilerin bugün sahip olduğu imkanlardan bahsetti. En başta eğitim ve sağlık alanında büyük kazanımları olduğunu belirtti. Bakanlığın rehabilitasyon için çıtayı her geçen gün yükselttiğini söyledi. İlk kez 2011 yılında merkezi engelli ataması yaptıklarını söyledi. 2002 yılında 5 bin 777 engelli memur atanırken, bugün 123 bin engellinin kamuda istihdam edildiğini belirtti. 

Yılda 3 Kez Atama Yapılacak
2012 yılında başlatılan "Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi" sayesinde koruyucu aile hizmetinin daha aktif olduğunu söyledi. Bu sene 1.943 çocuğun aileye kavuştuğunu açıkladı. Ayrıca sevgi evleri ile çocuk ve gençlerin sosyal hayata kazandırıldığını aktardı. 

Bakan Selçuk, bir müjdeyi daha paylaştı. Geçen seneye kadar yılda bir kez yapılan devlet korumasındaki gençlerin atamasının artık yılda 3 kez yapılacağını söyledi. Son olarak 3 bin 274 gencin atanması ile toplamda 29 bini aşkın devlet korumasındaki genç kamuda istihdam edildi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Mikail demirci 2 yıl önce
Erkek adaylar
ismet 2 yıl önce
Nasil is bulabilirim