Dayakçı Sahte Şeyh Türkiye'de Ofis Açtı

Dünyanın bir çok yerinde kendisini şifacı olarak tanıtarak bir çok hastasının ayaklarının altına sopayla vurmak sureti ile tedavi etmeye çalıştığı söylenen Mala Ali Kürdistani adı ile bilinmekte olan Iraklı Molla Ali Kalak, Türkiye'ye gelerek ofis açtığı bildirildi.

Güncel Haber 05.08.2021, 00:00
Dayakçı Sahte Şeyh Türkiye'de Ofis Açtı

Dayakçı Sahte Şeyh Türkiye'de Ofis Açtı

Mala Ali Kürdistani ismi ile bilinen Iraklı sahte şifacının Başakşehir ilçesinde açmış olduğu ofise baskın yapıldı.

Polis ekipleri tarafından delil niteliğinde olabilecek malzemelere el konulurken, sahte şifacının yöntemleri herkesi şaşırttı.

Sosyal medya sistemlerini kullanarak yapmış olduğu tanıtım üzerine çok sayıda kişi, şifa bulma umudu ile Kürdistani’nin ofisine gitti.


İNSANLARIN AYAKLARININ ALTINA SOPAYLA VURUYOR


Sahte doktorun ofisine otizmli olan çocuklarını getirmiş olan aileler, Mala Ali Kürdistani'nin sözde tedavi şekillerini görünce şikayetçi oldular.

Şikayetçi olan insanlardan biriside o yöntemleri cep telefonu ile kamerasına kaydetti.

İzlenen görüntülerde Kürdistani'nin asistanının, çocuklarının ayaklarının alt kısmına sopa ile vurduğu anlar yer aldı.

AMERİKADAN BİLE GELEN BİLE VAR

Sahte doktorun çeşitli şehirlerden ve yurt dışından gelenler, sabahın çok erken saatleri içinde Mala Ali Kürdistani'ye ait olduğu öne söylenen ofisin ön kısmında toplandı.

Mala Ali Kürdistani için çalışmakta olan şahıslar, gelmiş olan kişilere sınırlı sayıda kişinin içeri alınabileceğini, sırası gelenlere aranacaklarını bildirerek kalabalığı ofis önünden uzaklaşmasını söyledi..

BAŞAKŞEHİR'DEKİ TEDAVİ MERKEZİNE BASKIN YAPILDI

Savcılığa yapılmış olan suç duyuru işlemlerinin hemen ardından Başakşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Amirliği ekipleri ofise baskın yaptı.

İçeride Mala Ali Kürdistani bulunamadı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı