Dalgıç Nasıl Olunur

Meslek olarak dalgıçlık yapmak isteyen kişiler için rehber niteliğinde bir yazıyı sizlerle buluşturuyoruz. Dalgıç Kursları

GENEL 03.04.2019, 21:55
Dalgıç Nasıl Olunur

Öncelikle belirtmek gerekir ki dalgıç denilince akla ilk olarak sporcular gelmektedir. Ancak dalgıçlık bir meslek olarak da icra edilmektedir. Bu kapsamda dalgıçlık eğitimi veren Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış kurumlarca verilen sertifikalar ile bu alanda iş yapmak mümkündür. Dalgıçlar görev yaptıkları alana göre sanayi dalgıçlığı ya da farklı bir adla anılabilmektedir. Bu noktada dalgıçların tecrübeleri büyük önem arz etmektedir. Tecrübe arttıkça dalgıçlar da daha fazla kazanmakta ve amir konumuna geçmektedir.

Dalgıçlar Ne İş Yapar?
Su altında yapılacak tüm işler dalgıçlar tarafından icra edilir. Dolayısıyla dalgıçlar birden fazla mesleği aynı anda icra etmektedir. Örneğin deniz altındaki bir kütüğün kesilmesi gerekiyorsa bu dalgıç tarafından yapılacaktır. Bir batık geminin enkazının kaldırılması, fotoğraf çekimi yapılması, araştırma yapılması, arama kurtarma çalışmaları gibi farklı alanlarda dalgıçlardan istifade edilmektedir.

Dalgıç maaşları dalgıçların tecrübelerine göre artmaktadır. Bu kapsamda sanayi tipi dalgıçların en çok kazananlar olduğunu ifade edebiliriz. İşleri zorlu olan dalgıçların kendilerini sürekli olarak zinde tutmaları gereklidir. Zira en ufak hata dahi geri dönüşü olmayacak sonuçlar doğurabilir. Dalgıç iş ilanları için kariyer siteleri ziyaret edilebilir. Dalgıç maaşları ise tatmin edici seviyededir. Kişinin kendini geliştirmesine bağlı olarak maaşların daha da çok arttığını ifade edebiliriz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)