Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Uyuşturucu Operasyonu

İçişleri Bakanı Soylu 9 ülke ile birlikte yürütülen “bataklık operasyonunun” Türkiye tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu olduğunu açıkladı...

GENEL 30.06.2020, 19:20
Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Uyuşturucu Operasyonu

Türkiye Tarihin En Büyük Operasyonu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu diğer ülkelerin işbirliği ile büyük bir uyuşturucu operasyonuna başladıklarını açıkladı. Gazetecilere yaptığı açıklamalarla detayları kamuoyu ile paylaştı. Operasyonda şu ana kadar 67 hedef gözaltına alınırken 70 milyon lira ele geçirildi. Elde edilen diğer suç unsurlarının değeri düşünüldüğünden 500 milyon liradan fazla miktara ulaşıyor.

Operasyon Hollanda, Belçika, İspanya, İtalya, Şili, Ekvador ve Brezilya olmak üzere 9 ülkenin işbirliği ile yapılıyor. Türkiye’de en riskli 11 ilde operasyon yapıldı. Operasyondan önce 94 hedef belirlenmişti, hedeflerden 67’si ele geçirildi. 

2 Yönetici Ülke Ülke Aranıyor

Örgütün iki tepe noktası hummalı bir şekilde aranmaya devam ediyor. Örgütün tepe noktalarından biri ise 2 ülke tarafından kırmızı bültenle aranıyor. Hollanda ve Brezilya’da da 26 yıllık cezaları var. Bu sebeplerden operasyon ülke içinde değil, diğer ülkelerin de işbirliği ile yapıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “bataklık operasyonunun” Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu olduğunu açıkladı. Operasyona katılan tüm görevlilere teşekkürlerini iletti. Bugünden sonra çok daha emin ve güvenilir ülke olduğumuzu söyledi.

Bundan sonraki süreçte kalan hedeflerin de yakalanması için çeşitli zamanlarda operasyonlar devam edecektir. Uyuşturucu baronlarının yakalanması ile gençler için daha güvenli bir ortam sağlanacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)