Cumhurbaşkanlığı Yeni Atama Kararları Yayımlandı

Resmi Gazetenin bugünkü sayısıyla bazı rektörlüklere ve yükseköğretim kurulu üyeliklerine Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları yayımlandı.

GENEL 23.11.2018, 11:34 23.11.2018, 15:16
Cumhurbaşkanlığı Yeni Atama Kararları Yayımlandı

Cumhurbaşkanlığı atama kararları ile Yükseköğretim Kurulu üyeliklerine ait seçme kararı, bazı rektörlüklere yapılan atama kararları, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar başkan Yardımcılığına yapılan yeni atamalar yapıldı.

Buna göre Cumhurbaşkanlığının 2018/237 sayılı kararı ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkan Yardımcısı Hüseyin GÜNDOĞAR görevden alınarak boşalan başkan yardımcılığı ünvanına Abdulhadi TURUS atandı.

Yükseköğretim Kurulu Üyeliklerine ise Cumhurbaşkanlığı İdari İşlemler Başkanı Metin KIRATLI, Strateji ve Bütçe Başkanı Naci AĞBAL,  Prof.Dr. Naci GÜNDOĞAN, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürü Prof. Dr. Necip CAMUŞCU seçildi.

Rektörlük atamaları ise şu şekildedir.Bursa Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Arif KARADEMİR, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Bülent ÇAKMAK, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hasan KAYA, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Gülfettin ÇİÇEK, İzmir İleri teknoloji Enstitüsü Rektörlüğüne Prof. Dr. Yusuf BARAN, Kafkas Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hüsnü KAPU, Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Sadettin HÜLAGÜ, Mersin Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet ÇAMSARI, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Cem ZORLU, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Bünyamin ŞAHİN atandı.

Kadir Has Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Meryem Sondan DURUKANOĞLU FEYİZ atandı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@