Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kadro Müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kadro müjdesi geldi! Erdoğan, hangi işçiler için kadro müjdesi verdi! İşte, kadro alan işçiler…

GENEL 31.01.2019, 18:30 02.02.2019, 13:18
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kadro Müjdesi

2.400 İşçimizde İşletmelerde Kadrolu Olacak!
Türkiye Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan, genişletişmiş İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı’na katıldı. Bu toplantıda Erdoğan’dan kadro müjdesi geldi. İşçi kadrosu için açıklama yapan Cumhurbaşkanı, işçilerin mağdur edilmeyeceği yönünde açıklamayı sundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında;
"Soma Işıklar Bölgesi'nde çalıştırılan ve yılda 6 milyon ton kömür çıkarılan bölgelerdeki sözleşmeler sona ermek üzeredir. Hala bu madenlerde çalışan 2 bin 400 işçimizin tamamı da Türkiye Kömür İşletmelerinin şirketlerinde kadrolu olarak ve maden ocaklarında çalışmaya devam edecektir."

Şeklinde konuştu. Madenlerde çalışan 2.400 işçi için işçi kadrosu geliyor dedi. Bu sayede pek çok işçinin sevinmesi bekleniyor. Kadro alan işçiler, sosyal güvence ve iyi maaşlar üzerinden iş hayatlarına devam etme avantajı elde edecek.

Türkiye’de Kömür Üretimi
Üretim devam ediyor. Erdoğan rezervlerimiz hakkında da bilgi verdi. Yaptığı konuşmasında; "Enerji Bakanlığımızın da gayretiyle ülkemizin kömür rezervi 20 milyar tona ulaştı. Kurumlarımıza ait 7 sahayı daha işletmeye açarak kömür üretimini 18.5 milyon ton artırdık. Geçtiğimiz yıl kömür üretimiyle cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdık. Bu vesileyle Somalı kardeşlerimize müjde vermek istiyorum. Soma Işıklar Bölgesi'nde çalıştırılan ve yılda 6 milyon ton kömür çıkarılan bölgelerde kadro verilecek.’’ Şeklinde konuşmasını tamamladı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@