Cumhurbaşkanı Erdoğan Kritik Kararları Açıkladı! Tüm Şehirlerde yasaklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapmış olduğu Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında alınmış olan kararları açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, korona virüs denetimlerinin daha sıkı hale getirileceğini açıklayarak, Kafe ve restoranlarda kurallara uyulması bakımından daha sıkı bir şekilde denetleneceğini açıkladı. Toplu taşımalarda ise ayakta yolcu alınmasına kesinlikle izin verilmeyeceğini açıkladı. Kesilen cezaların ise mutlaka tahsil edileceğini belirtti.

GENEL 07.09.2020, 21:34 08.09.2020, 08:14
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kritik Kararları Açıkladı! Tüm Şehirlerde yasaklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kritik Kararları Açıkladı! Tüm Şehirlerde yasaklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapmış olduğu Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında alınmış olan kararları açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, korona virüs denetimlerinin daha sıkı hale getirileceğini açıklayarak, Kafe ve restoranlard kurallara uyulması bakımından daha sıkı bir şekilde denetleneceğini açıkladı. Toplu taşımalarda ise ayakta yolcu alınmasına kesinlikle izin verilmeyeceğini açöıkladı. Kesilen cezaların ise mutlaka tahsil edileceğini belirtti.

Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde;

Bugün kabinemizin 40. toplantısını gerçekleştirdik. Sağlıktan ekonomiye kadar tüm önceliklerini görüştüğümüz kabinelerde önümüzdeki dönemin yol haritasını çıkartıyoruz. Gündemimizin ilk konusu yine koronavirüs salgınıydı.

Salgın tüm dünya ile birlikte ülkemizi tehdit etmeyi sürdürüyor. Dünyada 28 milyon vakaya yaklaşırken ölü sayısı 900 bini aştı. Yer kürede hiçbir yerin bu salgının etkisinden kurtulamadığı anlaşılıyor. Günlük vakaların 80 bini ölü sayılarının bini geçtiği ülkeler var.

TOPLU TAŞIMADA AYAKTA YOLCU ALINMASINA MÜSAADE EDİLMEYECEK'
 
Türkiye hem sağlık altyapısı hem aldığımız tedbirler sayesinde hamdolsun iyi noktada bulunuyor. Ancak mevcut durum bizim için kabul edilebilir değildir. Vaka ve vefat sayılarındaki kısmi yükselişten derin üzüntü duyuyoruz.

Vatandaşlarımızdan tamam diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmelerini istiyoruz. Kafe ve restaurantlar daha sıkı şekilde denetlenecektir. Toplu taşımda ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir.

KURALLARA UYMAYANLARA KESİLEN CEZALAR MUHAKKAK TAHSİL EDİLECEKTİR'

Maske kullanımı başta olmak üzere kurallara uymayanlara kesilen cezalar muhakkak tahsil edilecektir. Esnek ve kademeli mesaileri yaygın bir şekilde tatbiki sağlanacaktır.

Günlük vaka, vefat, yoğun bakım istatistikleri her akşam yayınlanıyor. Şeffaf yürüttüğümüz bu sürecin başarısı vatandaşlarımızın vereceği desteğe bağlıdır.

'KURALLARA UYMADIĞIMIZ SÜRECE NE HASTANELER NE CEZAİ TEDBİRLER BİZİ VİRÜSTEN KORUYABİLİR'

İçişleri Bakanlığımız salgın tedbirlerini en etkin şekilde uygulamasını sağlamıştır. Tüm mülki idare teşkilatına, polis, jandarma, 112 personeline özellikle teşekkür ediyorum. Asıl iş vatandaşlarımızın kendinde bitiyor.

Kalabalık etkinliklerden uzak durmadığımız, sokak, işyeri, hatta evde belirlenen kurallara uymadığımız sürece ne hastaneler ne cezai tedbirler tek başına bizi virüsten koruyabilir.

1 MİLYON 100 BİN SAĞLIK ORDUMUZUN HER BİR MENSUBUNA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM'

Koronavirüs henüz etkin ve kullanılabilir tedavisi bulunamamış bir hastalıktır. Bu durum her bireyin kendi tedbirini kendisinin almasını zorunlu kılıyor. Mart ayından sonra açtığımız çok sayıda yüksek kapasiteli hastanelerle teşhis ve tedavileri sürekli genişletiyoruz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)