Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan hafta sonu 14 Büyükşehir ve Zonguldak'ta uygulanacağı duyurulan sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin, "Hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım" açıklamasını yaptı...

GENEL 05.06.2020, 12:33 20.06.2020, 12:12
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bilindiği gibi hastalık döneminde “Milletimizi Korona virüsünden korumak amacıyla çok sayıda tedbirler aldık. Bunlardan biri de tüm Türkiye'de veya belirli illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı. 
En son yasağın ardından bu yasağı yeniden kullanmayı düşündük. Fakat, bir ara 700 küsürlere kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, , sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık.

Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti.

Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı.

Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum.”

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur...

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)