CTE Görevde Yükselme Sonuçları Açıklandı

Ceza ve Tevkif Evleri görevde yükselme ve unvan değişikliği yerleştirme sonuçları kurumun web sayfası üzerinden açıklandı.

GENEL 06.03.2020, 21:00
CTE Görevde Yükselme Sonuçları Açıklandı

Yeni Göreve Ne Zaman Başlanacak?

CTE bünyesinde görev yaparken görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarına giren personellerin yerleştirme sonuçları açıklandı. CTE’nin resmi web sayfasına girerek yerleştirme sonuçları öğrenilebilir. Sınava başvuranlardan aynı il içerisine atananlar sınav sonuçlarının kendilerine tebliğ edildiği gün yeni yerlerinde görevlerine başlamalıdır. Ancak başka bir ile atanan personellere 15 günlük meyil süresi ile yol süresi verilmektedir. Personeller bu süreyi müteakip iş gününde mesai başı yapmalıdır. 

CTE görevde yükselme tercih sonuçları neticesinde 2020 yılında açılması planlanan cezaevlerine atamaları gerçekleştirilen personeller de bulunuyor. Bu personellerin kurumları henüz faaliyet başlamadığı için geçici görevlendirmeleri yapılmıştır. Hangi kurumlara geçici görevlendirmenin yapıldığı da kurumun web sayfası üzerinden ilan edilmiştir. 

Bazı personellerin ise eğitim süreçleri devam etmektedir. Eğitim sürecinde olan personellerin ilişiklerini eğitimin sona ermesinin ardından kesmeleri yönünde bir talimat verilmiştir. Eğitimine henüz başlamamış personeller de bulunmaktadır. Bu personellerin ise eğitimlerine yeni görev yerlerinde başlamaları talimatı verilmiştir. Böylelikle eğitim sürecinin bölünmemesi için çaba sarf edilmiştir. Cezaevi personelleri bu yerleştirme sonuçlarının ardından yeni görev yerlerine gitmek için sabırsızlanıyor. Yapılan bu sınav sonucunda ortaya çıkan tablonun CTE kurumlarının işleyişini daha da ileriye taşımasını umut ve temenni ediyoruz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)