Çorlu Tren Kazasının Bilançosu Belli Oldu

Tekirdağ Çorlu’da yaşanan feci tren kazasının bilançosu belli oldu. Hayatını kaybedenlerin isim listesi yayınlandı.

GENEL 10.07.2018, 22:26
Çorlu Tren Kazasının Bilançosu Belli Oldu

24 Kişi Hayatını Kaybetti

Yaşanan kaza sonucunda 24 kişi hayatını kaybederken, 338 kişi de yaralandı. Edirne Uzunköprü Belediyesi tarafından hayatını kaybedenlerin isim listesi twitterdan yayınlandı. Kazada hayatını kaybedenlerin 12’sinin Uzunköprü, 4’ünün Tekirdağ, 2’sinin Kırklareli, 3’ünün Tekirdağ ve ikisinin de İstanbul nüfusuna kayıtlı olduğu açıklandı.

Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan olaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Tren kazasının meydana geldiği hatta en son Nisan ayında yani 4 ay önce kontrollerin yapıldığını ifade etti. Bu açıklamalar ile kazanın sebebi olarak gösterilen tren hattındaki yetersizlik iddialarına ilişkin açıklama yapılmış oldu.

İki Makiniste Gözaltı

Muratlı ve Çorlu ilçeleri arasında bulunan Sarılar Köyü yakınında meydana gelen kazada yolcu trenin 5 vagonu devrilmişti. Yakılarda bulunan köylülerin destek ev yardımları ile yaralılar hastanelere kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Ancak olayda onlarca vatandaş da hayatını kaybetmişti. Hayatını kaybedenlerin listesi netleşirken bir yandan da olaya ilişkin soruşturma devam ediyor.

Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında trenin iki makinistine gözaltı yapıldı. Makinist Halil Altınkaya ve Suat Şahin tedbiren gözaltına alındı. İfadelerine başvurulan makinistler daha sonra serbest bırakıldı. Olaya ilişkin soruşturma halen devam ederken, olayı incelemesi için de Ankara’dan bir bilirkişi heyeti görevlendirildi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)