ÇODEP Uygulaması Başlıyor

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, devlet korumasında olan çocuklara yönelik olarak ÇODEP uygulamasının başladığını duyurdu.

GENEL 06.01.2019, 20:33
ÇODEP Uygulaması Başlıyor

Çocuklara Tek Tip Yaklaşım 
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, devlet himayesinde olan çocukların vatanımıza ve milletimize faydalı bir birey olarak yetişmeleri için ÇODEP uygulamasının hayata geçirildiğini ifade etti. Bu uygulama ile birlikte farklı yaş aralıklarında olan çocuklara özel eğitimler verilecek ve yaşlarına özel olarak iletişim kurulacak. ÇODEP programı çocuk psikolojisi alanında uzman olan akademisyenler ile uzmanlar tarafından hazırlandı. Böylelikle en yüksek verimin elde edilmesi hedefleniyor. 

Program içerisinde temizlikten para yönetimine kadar pek çok konu yer alıyor. bu sayede çocukların normal bir hayata alışabilmeleri sağlanacak. Devlet korumasından ayrılan çocuklar bundan sonra hayata tek başlarına devam edebilecek. Topluma entegre süreçleri daha kolay olacak gençler bu sayede yaşadıkları olumsuz süreçlerin üstesinden gelebilecekler. 

ÇODEP programı ile Bakanlık çalışanlarının çocuklara yönelik tek tip yaklaşım sergilemeleri de sağlanacak. Belirlenen çerçevenin dışına çıkmak ve çocuklara yanlış yaklaşım şekilleri sergilemek bu sayede tarihe karışacak. ÇODEP programı kapsamında yeni personellerin istihdam edilebileceğini de ifade etmek gerekir. Bu konuda Bakan Selçuk herhangi bir açıklamada bulunmadı. Ancak ihtiyaç olması halinde kamuoyu ile paylaşımda bulunulacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Psiklojik dansman 12 ay önce
Pdr bolumunden kesin alım yapilmalı....
Psk. Dnsman 12 ay önce
Pdr bolumunden kesin alım yapilmalı....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@