Çin'den Bitcoin Kripto Para Açıklaması

Son dakika haberlerde Çin devletinde şok eden Bitcoin Kripto Para Açıklaması geldi. Yapılan açıklamada Kripto paraların Finansal Güvenliği ve Sosyal İktidarı Tehdit Edildiği belirtildi.

GENEL 08.07.2021, 12:27
Çin'den Bitcoin Kripto Para Açıklaması

Çin'den Bitcoin Kripto Para Açıklaması

Gündeme düşen son dakika haberde Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı olan Fan Yifei, Bitcoin ile stable coinlerin spekülatif araçlar durumuna geldiğini söyledi.

Fan Yifei'nin yapmış olduğu açıklamalarına göre kripto para birimleri, finansal güvenliği ve sosyal istikrarı tehdit etmekten başka bir işe yaramadığını açıkladı.


Son günler içinde bitcoin kripto para piyasaları genelinde ciddi anlamda konuyu irdeleyen Çin, konu ile ilgili olarak bir açıklamada yaptı.


Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı, geçtiğimiz günler içerisinde yapmış olduğu bir açıklamada Bitcoin ile stable coinlerin spekülatif birer araç haline geldiğini bildirdi.


Çin devleti bu konu üstünde çalıştığından Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Fan Yifei, dijital paraları genel olarak ikiye ayırdıklarını açıklıyor.


Bu 2 grup içinden bir tanesinin merkez bankalarına bağlı bulunan dijital paralar olmuş olduğunu belirten Yifei, bilinen kripto para birimlerinin yer almış olduğu ikinci grubun ise özel dijital kripto paralar olduğunu söylüyor.


İşte bu ikinci sınıf dijital paraların özel olması, mevcut düzen için risk oluşturduğunu açıkladı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı