Ciğer Ustalarından 2 Tonluk Tavada Rekor Denemesi

Edirne’de 8. Bando ve Ciğer Festivali için 2 tonluk tavada ciğer pişirilerek Guinness rekorlar kitabına girilmeye çalışıldı.

GENEL 14.05.2018, 20:30
Ciğer Ustalarından 2 Tonluk Tavada Rekor Denemesi

2 Tonlu Tava Vinç İle Getirildi

Guinness rekorunun kırılması için çalışan Edirne ustaları, ciğer tava denemesi yaptılar. Bunun için 2 tonluk dev bir tavada ciğerler pişirildi. Hazırlanan ciğerin festival alanına getirilmesi için ise vinç kullanıldı. Vinç ile festival alanına getirilen ciğer tava ile Edirne 8. Bando ve ciğer Festivalinde Guinness rekoru denemesi de yapıldı.

Edirne’de 8. Bando ve Ciğer Festivali için hazırlanan 2 tonluk dev tava Guinness rekorları için yarıştı. Yetkililerin tavayı incelemesinden sonra ise tüm ciğer festivale getirilen halka dağıtıldı. Halkın en fazla ilgi gösterdiği alan ise dağıtılan bu ciğer tava oldu.

Vejetaryen Yetkililer Ciğer Yiyemedi

Guinness Türkiye yetkilileri de platformda hazır bulundu. 2 tonluk ciğer tavanın ölçülerini aldı. Metre ile ölçülen tavanın ne kadar geldiği de kameralar ile kaydedildi. Ciğerin pişirildiği tavanın uzunluğu 7 metre 4 santimetredir. Ayrıca tavanın derinliğinin de 80 santimetre olduğu Guinness yetkilileri tarafından kaydedildi. 2 ton ağırlığındaki bu tav vinç ile festival alanına getirildi. Ciğerlerin pişirilmesi için de 12 ton odun ve 3 ton kömür kullanıldı. Guinness yetkilileri ikram edilen ciğer tavayı vejetaryen oldukları nedeni ile yiyemedi. Pişirilen ciğerin bir kısmı da hayır kurumlarına dağıtıldı.  

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)