Cezaevi Personeli Karantinaya Devam Edecek

Cezaevinde görev yapan personellerden mahkum ve tutuklulara virüs bulaşmaması için uygulanan karantinanın süresi 31 Mayıs tarihine kadar uzatıldı.

GENEL 25.04.2020, 13:10
Cezaevi Personeli Karantinaya Devam Edecek

Sıkı Önlemler Alınıyor

Ceza infaz kurumlarında bulunan mahkum ve tutuklulara virüs bulaşması halinde bir kıyıma dönüşecektir. İşte bu ihtimalin hayata geçmemesi için Adalet Bakanlığı tarafından CTE personellerine karantina uygulanmaktadır. Görevdeki CTE personeli 14 gün belirlenen otel ya da yurtlarda konaklıyor, 14 gün boyunca da evinde konaklıyor. Yurt ya da oteller izolasyon alanı olarak kullanılıyor. Döngü bu şekilde devam ediyor. Böylece korona virüs kapma ihtimali azaltılıyor ve kovid 19 pozitif olan kişinin bulaştırması da önleniyor. 

Ramazan’da Evden Uzak Olacaklar

CTE personellerinin sosyal hayattan ya da evden virüs getirmemesi için bu yöntem uygulanmaya devam ediyor. 1 aydır uygulanan yöntemin süresi 1 ay daha uzatıldı. Ceza ve Tevkifleri Genel Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Başsavcılıklarına ilgili yazı gönderildi. 14 günlük izolasyona 31 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edilmesi istendi. Çalışanlar Ramazan ayında da izolasyona devam edecektir.

Personel eksikliği gibi zaruri durumlar olması halinde ise İl Pandemi Kurullarının görüşü alınması istendi. Kurul onay verirse 7 günden az olmak kaydıyla karantinaya devam edilmelidir. Ayrıca personellerin ev, izolasyon alanı ve kurum arasındaki her geçişinde PRC testleri yapılarak sonucuna bakılmaktadır. Böylece olası kovid 19 derhal tespit edilecektir. Tutuklu ya da mahkumlara bulaşmadan önlem alınabilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)