Çalışmayan işsiz Annelere ve Kadınlara Müjde 600 TL Destek Verilecek

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri çalışmayan kadınlara ve annelere 600 TL destekleme müjdesi verdi. Halk Eğitimden destek alma hangi şartlarda alacaklar.

GENEL 31.03.2019, 19:29
Çalışmayan işsiz  Annelere ve Kadınlara Müjde 600 TL Destek Verilecek

Çalışmayan annelere ve kadınlara Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri 600 TL ücreti nasıl verecek. Öncelik olarak bir işi olmayan sigorta kaydı bulunmayanlar için aile bütçesine katkı sağlamak amacı ile kurslar verilecek. Günlük 2 saatlik mesleki eğitim kursuna katılanlar resim, sanatsal ve el işi gibi bir çok alanda eğitimler verilecek. Kurs bitiminde hem meslek sahibi olmuş olacak hemde aile bütçesine katkı sağlamış olacaklar.

Halk Eğitim Müdürlükleri kursun bitiminde iş sektörleriyle protokol imzalandığı için kurs belgesini alanlar garantili iş anlamına gelmekte. İş bulma koordinasyonunu yine Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri sağlayacak.

Kursa başlayan çalışmayan annelerin çocukları olanlar için ise çocuk parası ve AGİ ücreti verilecek. Asgari geçim indiriminden faydalanarak 600 TL mesleki kurs ücretinin 850 civarına çıkartmakta.
İşe yerleştirilen veya kurs belgesiyle iş bulan annelerin eğitim durumları göz önünde bulundurularak maaşlarında yükselme imkanı bulunmakta ayrıca işe yerleştirilenler en az asgari ücretle işe başlamaktadırlar.

Mesleki eğitim kurslarına başvurular nasıl yapılacak. Hangi ilde ikamet ediyorsa İl ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüklerinden bilgi alabilecekler. İşkur üzerinden kurslara başvurmak isteyen adaylar ağıda verilen link üzerinden şehir veya mesleklerini yazarak ulaşabilirler.

İşkur Mesleki Eğitim Kursları için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Nevin sansar 2 yıl önce
Çay ve kahve serfis elemanı bursa osmangazi
Asuman özdemir 2 yıl önce
Evde oturmak istemiyorum eşimden yeni boşandım. Hem aile bütçesine katkı hemde kendimi geliştirmek adına. Başvurdum.