Çalışma Bakanından Atama Kurası Açıklaması

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı tarafından daha önce müjdesi verilen 2.504 engelli memur alımı atamaları Cumhurbaşkanı’nın katılımıyla yarın gerçekleştirilecek. Engelli Memur Atamaları Yarın Gerçekleştirilecek…

GENEL 23.12.2018, 20:14
Çalışma Bakanından Atama Kurası Açıklaması

Devlet Korumasında Yetişenler
24 Aralık Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımı ile toplamda 2.504 engelli memur adayının atama kuraları çekilecek. Böylelikle ilköğretim mezunu 198, ortaöğretim mezunu 534, ön lisans mezunu 773 ve lisans mezunu 999 kişi kamu kurumlarında istihdam edilecek. 

Engelli memur atamasının yanı sıra devlet korumasında yetişen gençlerimizin istihdamları için de kura töreni gerçekleştirilecek. Böylelikle dezavantajlı bir şekilde hayatlarını sürdüren gençler de kamuda istihdam edilme imkanına kavuşacak. Bu kapsamda da toplam 3.274 kişiye iş imkanı sağlanacak. Atamalar kura usulüyle belirlenecek. Eğer bu kimselerin bitirdikleri okullar var ise buna uygun kadrolara atamaları kura yoluyla gerçekleştirilebilecektir. Bu kura da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile çekilecek. Böylelikle dezavantajlı konumda olan 6 bine yakın kişinin istihdamı da sağlanmış olacak. 

Sosyal devlet olmanın bir gereği olarak bu tür istihdamlar sürekli olarak yapılmaktadır. Özellikle engelli personel istihdamına yönelik olarak kontenjanlar belirlenmiş durumdadır. Hem özel sektörde hem de kamuda engelli personel istihdamı sağlanmaktadır. Bu tür tedbirlere rağmen halen daha hedeflenen seviyelerin görülemediğini de ifade etmek gerekir. Belirlenen kontenjanın altında engelli personel istihdam edildiğini ve bunun artırılması gerektiğini belirtmeliyiz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (4)
Cembeli Daş 1 yıl önce
Herşeyin Hayırlısı olsun inşAllah Allah Herkesin gönlüne göre versin inşAllah 2019 10 Bin Engelli Memur Kadro istiyoruz Gerekeni Yapılmasını arz Ederiz.
oner yildiz 1 yıl önce
Arkadaslar atananlar nezaman isbasi yapicaklar mahkum kadrisu
Mağdur 1 yıl önce
Astep içinde yapsasnz
Nazlı şahbaz 1 yıl önce
Bu sefer olur inşAllah ya nasip

Gelişmelerden Haberdar Olun

@